Fot. archiwum redakcji

Fot. archiwum redakcji

W najbliższy piątek i sobotę (29 i 30 września) podobnie jak w całym kraju elbląski Bank Żywności przeprowadzi doroczną zbiórkę żywności w sklepach. Tym razem hasłem przewodnim będzie: „Podziel się dobrym posiłkiem”.

Żywność zostanie przekazana lokalnym organizacjom które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci tj.: szkoły, świetlice, oraz stowarzyszenia pomagające najbiedniejszym dzieciom oraz młodzieży.

– Początek roku szkolnego to trudny okres. Rodzice i opiekunowie zwykle stają przed trudnymi wyborami – czy kupić szkolne przybory, jesienne ubrania, czy przygotować posiłki dla dzieci. Dlatego, co roku w partnerstwie z firmą Danone organizujemy zbiórkę żywności, w tym roku pod hasłem Podziel się Dobrym Posiłkiem. Zachęcamy do przekazywania mleka UHT, płatków śniadaniowych, przetworów warzywnych i owocowych, mąki, kaszy, ryżu oraz odżywek dla dzieci – mówi Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

– W Elblągu część zebranej żywności przeznaczymy również na pomoc dla około 20 rodzin poszkodowanych w czasie ostatniej ulewy z terenu gminy Pasłęk. Taka potrzeba została do nas zgłoszona. Toteż prosimy mieszkańców Elbląga o hojność, żeby ta pomoc była jak największa – informuje Teresa Bocheńska z elbląskiego Banku Żywności.

W Elblągu zbiórka będzie prowadzona w sklepach sieci Biedronka, wybranych sklepach sieci Społem, sieci Va bank, w sklepie Piotr i Paweł, w marketach Lidl przy ul. Dębowej, Lewiatan, Stokrotka, E.Leclerc. Carrefour i Kaufland. Ponadto zaprzyjaźnione stowarzyszenia będą zbierać żywność na potrzeby swoich mieszkańców w Suchaczu i Starym Polu.

Przekaż znajomym