Fot. MOSiR

Fot. MOSiR

Jeszcze nie tak dawno frajdą dla dzieci i młodzieży były rozpoczynające się wakacje, a już mija ponad miesiąc jak trwają. Przed nami kolejne tygodnie sportowych wakacji, miłośników aktywnego spędzania czasu czeka wiele bezpłatnych atrakcji.

„Wakacje z MOSiR-em” to cykl imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i dorosłych, odbywających się na różnych obiektach sportowych w naszym mieście. W ciągu pierwszego miesiąca mieszkańcy mogli brać udział w turniejach piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, biegu na orientacje, letniej szkoły fitness oraz tenisa stołowego. W sumie odbyło się 50 różnorodnych imprez w których uczestniczyło ponad 1300 elblążan, a to jeszcze nie koniec – informuje Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta cieszyły się propozycje, które po raz pierwszy pojawiły się w harmonogramie naszych działań. Dla osób, które uwielbiają atrakcje wodne strzałem w dziesiątkę okazała się organizacja Festiwalu Sportów Wodnych. W programie była jazda na bananie, tapczanie, kole, a na koniec pokaz jazdy na nartach wodnych. Prawdziwe oblężenie przeżywało w pierwszych tygodniach wakacji Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”. W samym lipcu obiekt ten odwiedziło 26 723 osób. Kolejną nowością w naszym programie są warsztaty „Sztuki oddechu z Jogą”. Podczas półtoragodzinnych zajęć trenerzy prezentują łagodne ćwiczenia rozciągające i relaksacyjne, naukę medytacji, praktyczne zastosowanie technik oddechowych oraz sposoby jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi stanami umysłu.

– Tak ciekawy program sportowych wakacji mogliśmy stworzyć dzięki współpracy z innymi klubami i stowarzyszeniami sportowymi, którym należą się podziękowania – wyjaśnia Janusz Pająk z Działu Organizacji Imprez MOSiR. Równie ciekawie zapowiadają się kolejne wakacyjne dni, a każdy kto w tym czasie pozostaje w mieście, w ofercie MOSiR-u na pewno znajdzie coś dla siebie

Więcej informacji o wakacyjnej ofercie, szczegółowy kalendarz imprez oraz galerię zdjęć można znaleźć w zakładce Wakacje z MOSiR-em 2016.

Tekst i fot. MOSiR

Przekaż znajomym