warbus

Od 1 lutego 2014 r. zacznie obowiązywać umowa z nowym przewoźnikiem na obsługę linii autobusowych w komunikacji miejskiej w Elblągu na liniach nr 10, 11, 13, 17, 30 i 31. Do obsługi linii spółka przewidziała wprowadzenie 19 autobusów 12,11 i 9 metrowych zgodnych z wymogami ZKM Elbląg. 6 autobusów Iveco CrossWay obsługujących te linie będzie fabrycznie nowych. Pozostałe wyprodukowane są w 2013 i 2012 roku.

Zgodnie z wymaganiami wobec nowego przewoźnika, autobusy powinny być nowsze (docelowo średni wiek taboru, w każdym roku obowiązywania umowy nie powinien przekraczać 8 lat, przy czym żaden z autobusów nie może być wyprodukowany wcześniej niż 2007 r.), charakteryzować się niską podłogą (brak stopnia w drugich drzwiach autobusu oraz wysuwana platforma), zapewniać pasażerom odpowiednią wentylację i ogrzewanie, a także być wyposażone w system monitoringu wizyjnego.

Tabliczki przystankowe z rozkładami jazdy, zawierające informacje o nowym przewoźniku obsługującym linie 10, 11, 13, 17, 30 i 31, będą wymieniane sukcesywnie w najbliższych możliwych terminach.

Jak informuje przewoźnik, do czasu wyprodukowania nowych pojazdów marki Iveco CrossWay tj. do 31 Kwietnia 2014 w okresie przejściowym spółka będzie świadczyła usługi Autobusami Volvo 7700 znanymi już z Elbląskich ulic a wypożyczonymi od elbląskiej spółki ALP.

– Ponadto pomimo plotek i obaw zatrudnienie znaleźli wszyscy pracownicy elbląskiego przewoźnika Alp – łącznie niespełna 60 osób. Wydłużony został również czas funkcjonowania dyspozytury oraz zaplecza technicznego Warbus sp . z o.o. i obecnie będzie to 24h/dobę 365 dni w roku przez cały okres 7 lat – dzięki temu na bieżąco będzie można korygować ewentualne opóźnienia oraz szybciej reagować na niedogodności ,a co za tym idzie szybciej wysyłać autobusy rezerwowe w razie awarii – czytamy w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji od przewoźnika.

Warbus do obsługi swojego pakietu przeznaczył następujące autobusy:

3 Autobusy polskiego producenta AMZ Kutno CitySmile 12 (zdjęcia w załączniku)

2 Autobusy Mercedes Citaro

6 Autobusów Iveco CrossWay 10,8 / do czasu wyprodukowania pojazdów tj. do 31 Kwietnia 2014 w okresie przejściowym spółka będzie świadczyła usługi Autobusami Volvo 7700 znanymi już z Elbląskich ulic a wypożyczonymi od elbląskiej spółki ALP

8 Autobusów MAZ 206

Red.

Przekaż znajomym