Fot. nadesłane/CSE "Światowid"/archiwum redakcji

Fot. nadesłane/CSE „Światowid”/archiwum redakcji

Oczywistym jest, że w Aniołowie maluje się anioły, jakże mogłoby być inaczej! Jednak technika w jakiej powstaną wizerunki aniołów nie jest jeszcze wszystkim znana. 8 i 9 czerwca 2017 r. w Aniołowie odbędą się dwudniowe warsztaty tworzenia batików. Warsztaty zostaną zrealizowane w ramach projektu „W zasięgu tradycji – dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur”.

Celem warsztatów będzie wykonanie prac w technice batiku czyli malowania woskiem na tkaninach. Technika ta nie tylko pozwala na rozwój kreatywności, ale także uczy cierpliwości, dokładności i przewidywania. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z procesem tworzenia batiku od podstaw, począwszy od zaprojektowania tkaniny, poprzez nakładanie wosku i barwienie, aż po utrwalanie i usuwanie nadmiaru wosku.

Podczas warsztatów powstaną sztandary z wizerunkami aniołów. Na zakończenie zajęć odbędzie się pochód uczestników z wykonanymi sztandarami, które po raz kolejny zostaną wykorzystane podczas corocznego zlotu miłośników aniołów, który odbędzie się w Aniołowie po raz trzynasty.

Warsztaty odbędą się w Świetlicy w Aniołowie 8 i 9 czerwca 2017 r. w godz. 10 – 13. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są do 7 czerwca 2017 r. na adres ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl lub telefoniczne 55 611 20 64. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Jantar” oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Przekaż znajomym