Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Cykl „Oko na sztukę” to kreatywne warsztaty plastyczne organizowane przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Zgodnie z ideą cyklu, na każdym spotkaniu uczestnicy poznają jedną z technik z zakresu sztuk plastycznych. Tym razem zajmiemy się techniką decupage’u z elementami kolażu i shabby chic, czyli postarzania prac.

Decoupage jest coraz popularniejszą metodą ozdabiania przedmiotów, modna staje się też renowacja mebli przy jej użyciu. Technikę tę charakteryzuje prostota wykonania, co czyni ją niezwykle atrakcyjną. Tworzenie ozdób dekupażem polega na przyklejaniu na ozdabianej powierzchni papierowych wzorów powycinanych z serwetek. Tu nie trzeba mieć wyjątkowych umiejętności plastycznych, wystarczą chęci. Jest to technika niewymagająca stosunkowo dużego nakładu pracy – do wykonania ozdoby potrzebujemy kilku niezbędnych produktów, a wyczarować można z nich małe dzieła sztuki. Na naszych zajęciach otrzymacie wszystkie materiały. Prace stworzone na warsztatach będą świetnym pomysłem na prezent dla bliskich osób.

Uczestnicy własnoręcznie ozdobią, według uznania, drewniane pudełka na drobiazgi, które będą mogły stać się upominkami czy elementami wystroju mieszkań. Warsztaty skierowane są do młodzieży i osób dorosłych. Zajęcia odbędą się w czwartek 27 lutego w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu o godzinie 17.30. Koszt warsztatów to 20 zł (w cenę wliczone materiały). Zajęcia poprowadzi Agnieszka Warsza.

Zapraszamy do zapisów: Aleksandra Bednarczuk, tel.: 605 636 670, mail: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl

Przekaż znajomym