Fot. nadesłane/ZST

Fot. nadesłane/ZST

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach pod nazwą „Nowe wyzwania rynku pracy”, Zespół Szkół Technicznych w Elblągu przygotował interesujące warsztaty dla gimnazjalistów z naszego miasta i okolic. Wkrótce bowiem młodzi ludzie staną przed trudną decyzją wyboru swojej dalszej kariery.

Warsztaty te organizowane były przez nauczycieli i uczniów ZST a ich celem było przedstawienie zawodów, w których kształci nasza szkoła. Odbyły się one w dniach 18-20 października 2016 roku.

Zakres warsztatów obejmował zajęcia:

1) Florystyczne – „Rośliny w architekturze krajobrazu”. Motywem przewodnim była róża, a korzystając z pory roku gimnazjaliści ujęli ją w jesienną oprawę, wykorzystując między innymi opadłe z drzew kolorowe liście. Powstały naprawdę zaskakujące, oryginalne i odważne kompozycje.

2) Chemiczno-Laboratoryjne – „Sam zbadam to co zjadam”. Uczestnicy tych zajęć przeprowadzali analizę żywności, badali ilość białka w produktów mlecznych oraz zawartość witaminy C w sokach.

3) Kosmetologiczne – „Zrób sobie krem”. Tutaj gimnazjaliści mogli samodzielnie przygotować kosmetyki z produktów spożywczych, takie jak musujące i nawilżające kule do kąpieli, oliwki do ciała z witaminą E, błyszczyki czekoladowo-kokosowe oraz peelingi kawowe.

4) Budowlane – „Budownictwo przyszłości”. Młodzież została zapoznana z technikami zbrojenia elementów budowlanych.

Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży odwiedzającej ZST w Elblągu.

Przekaż znajomym