perkusja

W najbliższy piątek i sobotę Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników perkusji na dwudniowe szkolenie. Koszt wpisowego, to 25 złotych. Szkolenie odbędzie się w budynku MDK przy  ul. Warszawskiej 51.

Warsztaty poprowadzi Kazimierz Jonkisz, polski muzyk jazzowy, perkusista, pedagog. Współpracował z najbardziej znanymi polskimi muzykami jazzowymi, jak Z. Namysłowski, L. Możdżer, T. Stańko, J. Ptaszyn Wróblewski, M. Urbaniak czy A. Makowicz. Występował również z muzykami o międzynarodowej sławie, m. in. Al Cohn, Roy Hargrove czy Larry Coryell.

Jonkisz w 1979 r. rozpoczął koncerty jako pierwszy w Polsce leader za perkusją. Przez jego zespoły przewinęło się wielu młodych muzyków, którzy obecnie tworzą czołówkę polskiego jazzu. Dotychczas uczestniczył w nagraniu ok. 70 płyt, m. in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim i wieloma innymi polskimi muzykami.

Od 1992 r. Kazimierz Jonkisz zajmuje się również nauczaniem jazzu, wykłada w klasie perkusji w Średniej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Warsztaty rozpoczną się w piątek (27 marca) o 17:00 i sobotę (28 marca) o 12:00. Zapraszamy i polecamy.

Przekaż znajomym