warsztaty-wolontariatu-swiatowid

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach wolontariatu dla młodzieży i dorosłych.

Wszystkich zainteresowanych tematyką wolontariatu zachęcamy do udziału w dwudniowych warsztatach prowadzonych przez specjalistę w tym zakresie.

Podczas zajęć prowadzonych z wykorzystaniem metod aktywizujących uczestnicy dowiedzą się wszystkiego o specyfice wolontariatu i arteterapii jak również pod okiem fachowców będą mogli poznać plastyczne techniki stosowane w pracy z osobami niepełnosprawnymi takimi jak technika książeczki dotykowej oraz malowanie na podłożach drewnianych techniką temperową. Uczestnicy wezmą także udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W miesiącu listopadzie chętni uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość udziału w charakterze wolontariuszy w Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych organizowanych cyklicznie przez CSE Światowid, podczas których prezentowane będą różnorodne formy twórczości artystów sprawnych i niepełnosprawnych z Polski i Europy. W ramach Spotkań realizowane będą między innymi: koncerty muzyczne, spektakle teatralne, warsztaty artystyczne, pokazy filmowe, spotkania integracyjne, konferencje, wystawy plastyczne oraz fotograficzne. Wolontariusze będą mogli wziąć również udział w Historycznym Happeningu, w ramach którego odbędzie się wystawa i prezentacja filmu dokumentalnego dotyczącego wyjątkowych mieszkańców naszego miasta i regionu oraz spotkanie z zaproszonymi, wyjątkowymi gośćmi. Udział w obu wydarzeniach to niepowtarzalna okazja poznania ciekawych i nadzwyczajnych ludzi.

Warsztaty wolontariatu odbędą się w ramach projetu „Mówią o nich (nie tylko) w mieście!” realizowanego w ramach ogólnopolskiego Programu „Patriotyzmu Jutra”, który służy odkrywaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury.

Warszaty prowadzone będą nieodpłatnie 13 i 14 listopada 2017 r., w godzinach 8:00 – 16:00 w siedzibie CSE Światowid przy Placu Jagiellończyka 1 w Elblągu.

Na zgłoszenia czekamy do 10 listopada pod nr telefonu (55) 611-20-77 lub na poczcie e-mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o uczestnictwie w warsztatach.

Przekaż znajomym