Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Już po raz 10. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbył się wiosenny Festiwal Nauki, który na stałe już wpisał się w kalendarz imprez szkolnych w Jagiellończyku a w tym roku odbył się pod hasłem „Wartości dla Pokoju”. I choć dziś Dzień Wagarowicza i lekcji nie było, to w szkole uczniów nie brakowało.

Festiwal Nauk jest wyjątkową okazją do tego, by przekonać się o tym, że nauka w ZSO nr 2, którą zarażają wykładowcy i nauczyciele pasjonaci, jest nie tylko dla geniuszy, a do tego może być zabawna, przystępna i niezwykle ciekawa. Wartości patriotyczne, kulturowe, religijne i tradycje są ważną częścią wiedzy zdobywanej w szkole i w domu, służą integracji, tolerancji i rozumieniu świata. Młodzież i wykładowcy potrafią o tym poważnie dyskutować, ale bawiąc się nauką uczniowie czerpią z historii i doświadczeń większą wiedzę.

W tym roku na uczniów czekało szereg wydarzeń związanych z humanistyką. Jak tłumaczyli w rozmowie z nami nauczyciele szkoły, co roku zmienia się tematyka – raz nacisk kładziony jest na przedmioty humanistyczne, w kolejnym roku na przyrodnicze. Wszystko ma służyć temu, by uczniowie poznali każdy z rodzajów nauki i nie sprawić, że działania prowadzone na terenie szkoły w ramach Festiwalu Nauki stałe się przewidywalne i nudne dla uczniów. Największą atrakcją tegorocznego Festiwalu był pokaz mody, który był nawiązaniem do realizowanego w szkole międzynarodowego projektu „Moda dla pokoju”. Stąd też na wybiegu obok kibiców pojawili się m.in. muzułmanka w tradycyjnym stroju, Żyd, młoda para będąca tuż przed ślubem oraz zakonnik.

W tym dniu nie brakowało również innych atrakcji. Uczniowie mogli obejrzeć spektakl „Rozmowa mistrza Polikarpa ze śmiercią” w nieco uwspółcześnionej wersji, poznali tajniki języka migowego oraz sportu osób niepełnosprawnych, zaznajomili się z technikami savoir-vivre w mediach, dowiedzieli się do czego służy Facebook i inne social media. Młodzi ludzie mogli też wysłuchać opowieści i ciekawostek dotyczących misji w najodleglejszych krańcach świata o których opowiadali klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

Przekaż znajomym