Jantar 2014

Elbląski Dzień Psa, bilety na film za 7 złotych, transmisja opery na żywo z Nowego Jorku, turnieje tańca… W ten weekend nie będzie czasu na nudę. Sprawdź, co przygotował „Światowid”.

Trochę wolnego czasu, wygodny strój i dobry humor – tyle wystarczy, by wybrać się dzisiaj (24 kwietnia) na taneczny maraton do „Promyka”.

– Maraton to gwarancja dobrego samopoczucia, możliwość odreagowania stresu i oderwania się od codziennej gonitwy. A do tego wstęp jest wolny – mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk”. – Zaczniemy o godz. 17.00 żywiołową salsą, następnie przyjdzie czas na zumbę i cellustop.

Bażant i Jantar

Miłośnicy tańca mogą także wybrać się do „Światowida” w sobotę (25 kwietnia). W sali sportowo-widowiskowej o godz. 15.30 rozpocznie się Pokazowy Turniej Tańca „Bażant”. Podczas turnieju prezentują się dzieci, które swoją przygodę z tańcem rozpoczęły w bieżącym roku szkolnym. Wśród nich są elbląskie przedszkolaki oraz dzieci i młodzież, uczestnicząca w różnorodnych kursach tańca prowadzonych na terenie Elbląga. „Bażant” to ich pierwsza prezentacja przed publicznością, dlatego turniej jest zawsze pełen emocji.

Sportowych emocji nie zabraknie także w niedzielę (26 kwietnia). Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar” to zawody, podczas których pary z całej Polski walczą o najlepsze miejsca na podium. Zawody rozpoczną się o godz. 11:00 i będą rozgrywane w trzech blokach. Od godz. 11:00 prezentować się będą pary z klasą taneczną E, o godz.14:00 w szranki staną pary z klasami D i C, a w ostatnim bloku rywalizować będą najbardziej doświadczeni tancerze z klasami tanecznymi C, B, A, a także pary, które dopiero zaczynają startować na turniejach z klasą F.

Jantar będzie emitowany na żywo na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=6Qs4x8gtFqg w godz. od 11:00 do.18:00

Elbląg za pół ceny

7 złotych – tyle wystarczy, by wybrać się na film. Wszystko w ramach akcji „Elbląg za pół ceny”, która już 25 i 26 opanuje całe miasto. Także Kino „Światowid”.

– „Niesforny Bram” i „Nocturna” to filmy familijne, które do tej pory nie były grane w naszym kinie – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina „Światowid”. – To właśnie te dwa tytuły objęte są akcją „Elbląg za pół ceny”.

W stałym repertuarze znalazły się także filmowe nowości. Można wybrać się m.in. na: „Zabójców bażantów”, „Szybkich i wściekłych 7” lub „Ze wszystkich sił”. Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie Kina „Światowid”.

Ponadto w sobotę Kino „Światowid” zaprasza także na ostatnie w tym sezonie spotkanie w ramach The Metropolitan Opera. Tego dnia będzie można obejrzeć „Rycerskość wieśniaczą” i „Pajace”. Stali bywalcy będą także mieli szansę wygrać atrakcyjne upominki.

T®op 10 książek

Ciekawą propozycję przygotowali także eKulturalni. Akcja T®op 10 książek, czyli książkowe podchody, rozpoczną się w sobotę, w samo południe w 10 miastach, także w Elblągu. Zasady zabawy są proste – kto znajdzie książkę, zabiera ją do domu.

– Wskazówek szukajcie na stronie wydarzenia na Facebooku – T(r)op 10 książek, wszystkie będą zamieszczane wg jednego wzoru, np. Warszawa. Książka nr 1. Podpowiedź nr 2. Ostania, kluczowa podpowiedź, pojawi się tuż przed 12.00, więc trzeba być czujnym, warto uzbroić się też w urządzenia mobilne z dostępem do Internetu – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu społecznościowego eKulturalni.pl.

4 Elbląski Dzień Psa

Pokazy psów policyjnych oraz Straży Granicznej, prezentacje psów rasowych, a także rozmowy z lekarzami weterynarii, psim fryzjerem i hodowcami – to tylko niektóre atrakcje IV Elbląskiego Dnia Psa. W niedzielę, 26 kwietnia, Plac Jagiellończyka będzie miejscem, które musi odwiedzić każdy miłośnik czworonogów.

– Zaczniemy o godz. 14 – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur z CSE „Światowid”. – Tradycyjnie na placu staną namioty, w których radą będą służyli specjaliści od psów.

Podczas Elbląskiego Dnia Psa odbędzie się także pokaz psich sportów, czyli Agility. Będzie można zobaczyć, jak błyskawicznie psy pokonują tor przeszkód. Będą także psy, które szukają nowego domu – przygotowana będzie akcja „Adoptuj psa ze schroniska”.

Organizatorzy proszą, by każdy właściciel przebywający w czasie imprezy na placu ze swoim pupilem miał przy sobie aktualne świadectwo szczepienia psa przeciw wściekliźnie oraz sprzątał po swoim czworonogu.

 

Przekaż znajomym