Fot. MOSiR

Fot. MOSiR

Weekend na lodzie – już 22 marca rozpoczną się ogólnopolskie zawody w łyżwiarstwie figurowym – Mistrzostwa Polski Młodzików i Puchar Elbląga 2019.

Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego organizują Mistrzostwa Polski Młodzików w łyżwiarstwie figurowym połączone z Pucharem Elbląga 2019, w którym udział biorą juniorzy oraz zawodnicy amatorsko uprawiający łyżwiarstwo figurowe. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-24.03.2019 na lodowisku Helena. Udział w zawodach zapowiedziało około 150 łyżwiarzy z całej Polski i z zagranicy. Patronat Honorowy nad zawodami objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” ze specjalnością łyżwiarstwo figurowe powstał w 2005 roku przy Szkole Podstawowej nr 6. Dwa lata później udało się otworzyć pierwszą klasę o profilu łyżwiarstwo figurowe. UKS Szóstka ma już za sobą organizację zawodów rangi ogólnopolskiej. W 2010 r. odbył się Puchar Polski Młodzików, w 2013 r. Mistrzostwa Polski Młodzików w łyżwiarstwie figurowym, a w zeszłym roku Ogólnopolskich Zawodów w łyżwiarstwie figurowym o Puchar Elbląga 2018 oraz Puchar Elbląga Amatorów 2018.

„Mistrzostwa Polski Młodzików”, „Puchar Elbląga 2019” i „Puchar Elbląga Amatorów 2019” to wspaniałe okazje na wypromowanie elbląskiego klubu i jeżdżących w nim młodych łyżwiarzy, ale przede wszystkim jest to szansa na rozpropagowanie naszego miasta. Występy łyżwiarzy figurowych są zawsze niezwykle spektakularne i przyciągają wielu obserwatorów – informuje Prezes UKS „Szóstka” Beata Kukowska. – Już dzisiaj podziękowania kieruję do współorganizatorów i sponsorów tej imprezy sportowej.

W tym roku Klub podjął się organizacji Mistrzostw Polski Młodzików i Pucharu Elbląga.

W dniach 22 – 23 marca odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików w kategoriach solistek, solistów, par tanecznych w klasie srebrnej i złotej. W tych samych dniach w Pucharze Elbląga wystartują solistki, soliści w klasie brązowej, novice, junior, senior. Konkurencje MP Młodzików mogą się nawet przeplatać z konkurencjami Pucharu Elbląga. Natomiast 24 marca odbędzie się Puchar Elbląga Amatorów w kategoriach solistek, solistów, par tanecznych, show duo w klasie brązowej, srebrnej i złotej. Szczegółowy program zawodów TUTAJ 

Wstęp na imprezę jest wolny. Dla tych, którzy nie będą w stanie przybyć na lodowisko, na stronie www.uks6.elblag.pl dostępna będzie relacja na żywo. Zapraszamy 22-24 marca na Lodowisko Helena.

Więcej informacji:

Beata Kukowska – prezes UKS Szóstka, tel. 693 281 410

Przekaż znajomym