Fot. CSE "Światowid"

Fot. CSE „Światowid”

Październik w Elblągu będzie tanecznym miesiącem nie tylko ze względu na zbliżający się Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP i Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych, w weekend od 9 do 11 października w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” wszyscy miłośnicy tańca, ale także sportu i fitnessu będą mogli znaleźć ofertę dla siebie.

– Targi aktywności fizycznej odbywają się w ramach projektu „Let’s dance together!”– opowiada Magdalena Czarnocka – Kaptur, wicedyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid”, koordynator projektu. –Dlatego realizując go, podejmujemy działania które mają promować taniec, ale także inne dyscypliny sportu i rodzaje aktywności fizycznej.

Od 9 do 11 października na sali widowiskowo-sportowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” będzie można wziąć udział w warsztatach tanecznych, m.in. wspólnie z dzieckiem – „Mamo, tato zatańcz ze mną”, dla najmłodszych – „Sumba kids”, dla dorosłych – otwarte studia 50+. Nie zabraknie pokazów tanecznych – odbędzie się pokazowy turniej tańca par początkujących i seniorskich, a w niedzielę będą Targi taneczno- fitnessowe, na których swoją ofertę przedstawią szkoły tańca i centra fitnessowe. W programie są również pokazy, warsztaty i konkursy z nagrodami.

– To oferta łącząca sport i rekreację. Przez cały weekend „Światowid” otworzy się na tych, dla których taniec i sport stanowią ważną część życia i na tych, którzy chcieliby się przekonać, jak zacząć przygodę z aktywnością fizyczną – dodaje Magdalena Czarnocka – Kaptur.

Wstęp wolny.

Targi aktywności fizycznej są częścią projektu „Let’s dance together” w ramach Programu Erasmus+ Akcja Sport: Niekomercyjne europejskie imprezy sportowe (Call for proposals 2014 — EAC/S11/13), którego głównym działaniem jest organizacja międzynarodowej imprezy sportowej o wymiarze europejskim – Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup.

Przekaż znajomym