spotkanie-z-muzyka-powazna

W Departamencie Kultury można jeszcze odbierać bezpłatne wejściówki na koncert pn. „Spotkanie z muzyką poważną”. Koncert, który odbędzie się jutro – 27 lutego o godz. 18.00  w CSE „Światowid” zorganizowany jest w ramach programu „Kultura dostępna”.

W programie przeboje z oper: „Straszny Dwór”, „Halka”, „Krakowiacy i Górale”, Flis”, „Hrabina”, „Tosca”, „Cyrulik Sewilski”, „Wesele Figara”, „Don Pasquale”, w wykonaniu Małgorzaty Kuklińskiej, Emilii Zielińskiej, Ewy Szpakowskiej, Andrzeja Jurkiewicza, Andrzeja Niemierowicza i Mirosława Niewiadomskiego. Koncert poprowadzi Kazimierz Kowalski – polski śpiewak operowy, znany z programów telewizyjnych oraz radiowych. Udział w koncercie jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wejściówki, które można jeszcze odbierać w Departamencie Kultury Urzędu Miejskiego, w Ratuszu Staromiejskim.

Program „Kultura dostępna” realizowany jest w 10 miastach województwa warmińsko-mazurskiego przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Polską Operą Kameralną – Polska Agencja Artystyczna w Łodzi. Projekt ma na celu udostępnianie kultury wysokiej i kształtowanie zainteresowania muzyką poważną wśród wszystkich grup społecznych, niezależnie od ich miejsca zamieszkania.

Przekaż znajomym