Wstęp wolny/Zapraszamy

Wstęp wolny/Zapraszamy

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na wernisaż wystawy pt. „B1 Plakat i takie tam”. Wystawa jest efektem czteroletniej pracy Anny Gawron i Darka Ogrodowczyka, studentów drugiego roku studiów magisterskich na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Prezentowane prace wpisują się w zakres projektowania graficznego, są to głównie plakaty, ale nie tylko. Plakat rzadko można oglądać w warunkach galeryjnych, prezentowany niczym obraz, miejscem docelowym plakatu jest ulica. Tak zwana „miejska dżungla” rządzi się swoimi prawami i tworzy dużą konkurencję poprzez wymyślne formy bannerów, bilbordów, plakatów i ulotek. Komunikat na plakacie musi być jasny i prosty, a jednocześnie nie banalny i przyciągający uwagę odbiorcy. Idea plakatu, to sprawić, aby widz poprzez jedno spojrzenie na plakat, przyswoił jego treść. Jest to nie lada sztuka! Nie wszystkie z prezentowanych prac zaistniały w przestrzeni miejskiej. Ta wystawa stwarza możliwość, aby widzowie ocenili, przed którym spośród prezentowanych plakatów, zatrzymaliby się idąc chodnikiem, by lepiej zapoznać się z treścią. Czy najważniejsza w plakacie jest estetyka? Żartobliwość? A może prostota?

Tajemnicza, druga część tytułu wystawy „i takie tam”, to prace będące wprawkami do plakatu właściwego. Zarejestrowane są na nich istotne dla projektowania graficznego zabiegi, takie jak zabawa typografią, czy wykorzystanie przedmiotów.

Wernisaż odbędzie się 17 grudnia 2016 r. o godzinie 16.00, na holu II piętra w CSE „Światowid” w Elblągu. Ekspozycja będzie czynna od 17.12.16 do 15.01.17.

Przekaż znajomym