SONY DSC

Policjanci z elbląskiej drogówki zapowiadają częstsze kontrole na newralgicznym odcinku krajowej „siódemki” w Kazimierzowie. W ostatni weekend miały tam miejsce  cztery kolizje i jeden wypadek, w którym trzy osoby zostały ranne. Funkcjonariusze wspólnie ze strażą graniczną zapowiadają kontrole prędkości i trzeźwości kierowców. Przed nami długi weekend. Od czwartku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzić będą działania pod hasłem „Bezpieczny Weekend”. Apelujemy o ostrożność.

Zbliżający się długi weekend to czas wzmożonych wyjazdów. Od czwartku policjanci będą m.in. zwracać szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, badać stan trzeźwości, sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. Funkcjonariusze zapowiadają surowe mandaty dla osób lekceważących bezpieczeństwo. Kontrole prowadzone będą na terenie miasta i na trasach w okolicach Elbląga. Oznakowane i nieoznakowane radiowozy wyposażone będą w wideorejestratory oraz radary. Szczególnym nadzorem funkcjonariuszy będzie objęty odcinek krajowej „siódemki” w Kazimierzowie. Tam właśnie w miniony weekend doszło do wypadku i czterech kolizji. od początku roku policjanci odnotowali w tym miejscu 7 wypadków, w których dwie osoby zginęły, a 8 zostało rannych.

Pamiętajmy, że najczęstszą przyczyną tragedii na drogach jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

Przekaż znajomym