Zapraszamy

Zapraszamy

Koncert „Wieczór Wirtuozów” (22 kwietnia godz.19:00) będzie spotkaniem z Krzysztofem Jakowiczem i Jakubem Jakowiczem, ojcem i synem. Artyści wystąpią w szczególnym koncercie, podczas którego zagrają repertuar na dwoje skrzypiec. Połączenie umiejętności dwóch utalentowanych i docenianych skrzypków, w towarzystwie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, da z pewnością niezwykły efekt.

Krzysztof Jakowicz i jego syn – Jakub Jakowicz to wirtuozowski duet skrzypcowy. Jest między nimi wiele różnic, ale łączy jedna cecha – miłość do muzyki. Pan Krzysztof jest doświadczonym instrumentalistą, nazywanym tytanem skrzypiec. Jakub – jak sam podkreśla – muzyką zaraził się już w okresie prenatalnym, kiedy to „bywał” na koncertach w łonie matki. Również skrzypaczki. Nigdy nie chciał zajmować się czymś innym niż muzyka. Obaj panowie są wychowankami legendarnego Profesora Wrońskiego.

Artystów podczas koncertu usłyszymy w repertuarze, ukazującym pełnię ich umiejętności. Zgrają min. Koncert d-moll na dwoje skrzypiec i orkiestrę Jana Sebastiana Bacha, należący do jednych z największych arcydzieł mistrza baroku oraz kompozycję współczesnego kompozytora – Concerto Liliowe na dwoje skrzypiec i orkiestrę – Sławomira Czarneckiego, którego góralskie rytmy prowokują solistów do niemal tanecznych kroków na scenie.

22.04.2017 r., godz. 19:00, Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Bilety: 35 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy)

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.eok.elblag.eu.

Joanna Buzderewicz

Przekaż znajomym