Wielka Potyczka Literacka w Światowidzie

Wielka Potyczka Literacka w Światowidzie

Quizy, zagadki, kalambury – chcesz sprawdzić jak dobry jesteś z literatury? Wraz z drużyną weź udział w Wielkiej Potyczce Literackiej. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza  uczniów szkoły podstawowej (klasy IV-VI) oraz uczniów szkół gimnazjalnych (I-III) na literackie zmagania z nagrodami.

Ci młodsi zmierzą się z „Akademią pana Kleksa”, „Dziećmi z Bullerbyn”, „W pustyni i w puszczy” czy baśniami braci Grimm. Starsi będą musieli znać „Anię z Zielonego Wzgórza”,  „Robinsona Crusoe”, „Krzyżaków, „Hobbita” czy „Małego księcia”. Głównym zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie zadań związanych z literaturą. Jakich? M.in. quizów, zagadek i kalamburów.

– Celem Potyczki jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań rozbudzających ich kreatywność – mówi Agnieszka Tkaczuk, koordynatorka projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Bajeczne wspomnienia z wakacji”, w ramach którego odbywa się Wielka Potyczka Literacka.

Potyczka odbędzie się 30 września o godz. 10:00 w Dużej Sali Kina Światowid. Drużyna musi liczyć 5 członków wytypowanych przez wychowawcę lub nauczyciela. Mogą to być uczniowie jednej klasy lub różnych klas z jednej szkoły. Każdej drużynie musi towarzyszyć opiekun (nauczyciel) oraz pozostali uczniowie z klasy (jako publiczność). Zgłoszenia można przesyłać do 23 września mailem, faxem lub pocztą. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są tu: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/imprezy/wielka-potyczka-literacka-w-wiatowidzie/).

Nagrodami dla zwycięzców Wielkiej Potyczki Literackiej będą książki, gry edukacyjne oraz bony upominkowe.

Przekaż znajomym