Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Za nami pierwszy dzień III Festiwalu Literatury Wielorzecze, w programie którego znalazły się spotkania autorskie z pisarzami i poetami, warsztaty literackie, koncerty i wystawy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

III Festiwal Literatury Wielorzecze to wydarzenie szczególne. Podkreśla wartość literatury i swoim zróżnicowanym programem ma na celu trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Promocja literatury to priorytet dla działań Alternatywnych.

Na zakończenie pierwszego dnia w klubie Mjazzga odbyło się spotkanie literacko-poetycko-muzyczne podczas, którego oprócz dźwięków muzyki elbląskiej formacji Mentalnych Narzędzi oraz zespołu Aladdin Killers, można było m.in. obejrzeć multimedialną prezentację Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego, który w filmowy sposób prezentował swoje działania i twórczość. Z kolei podczas prezentacji drugiej grupy literatów i poetów „Na Krechę” można było zaznajomić się z twórczością Agnieszki Żuchowskiej – Arendt, Doroty Nowak, Wojciecha Jacka Pelca, Adama B. Wierzbickiego i Jacka Wysockiego.  Nie brakowało anegdot, prezentacji własnych wierszy oraz odpowiedzi na pytanie, czym dla każdego z twórców jest poezja.

– Każdy z naszych członków jest swoistym indywidualistą, to czyni naszą grupę wyróżniającą się. Jesteśmy również przykładem na to, że poezją nie zajmują się tylko i wyłącznie humaniści. W naszej grupie są osoby będące po kierunkach technicznych i ścisłych – mówiła prowadząca spotkanie Łucja Dudzińska.

Drugiego dnia

Sobotni poranek rozpoczną warsztaty z Robertem Miniakiem w MDK przy Warszawskiej. Mile widziani są wszyscy, którzy chcieliby doskonalić swoje umiejętności literackie, niezależnie od posiadanego dorobku.

O 13.00 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym odbędzie się spotkanie autorskie promujące Antologię polsko-niemiecką Dzieciństwo. Z twórcami rozmawiać będzie Agnieszka Kopczyńska. Kolejnym punktem będzie Galeria El. Tam, o godzinie 15.00 spotkamy się z Januszem L. Wiśniewskim, następnie z Danielem Odiją, pisarzami o różnym postrzeganiu ludzi i rzeczywistości.

Wieczór zapowiada się poetycko-muzycznie. W Mjazzdze spotkają się najpierw Robert Miniak i Wojciech Boros, a ich słowną bitwę zwieńczy Turniej Jednego Wiersza i koncert Marcina Skrzypczaka. Konkurs inspirowany jest hasłem „Wpadamy na kwadrat” i do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby zaprezentować swoją twórczość i zmierzyć się na poetyckiej scenie.

Młody Elbląg jest patronem medialnym wydarzenia.

Zapraszamy do fotorelacji z Mjazzgi.

Przekaż znajomym