Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Inowrocławska maskotka WiewiórINKA wyruszyła w podróż pociągiem po całym kraju, aby odwiedzić sto polskich miast z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W taki sposób bohaterka akcji będzie opowiadała o Inowrocławiu, zapraszając do odwiedzenia tego uzdrowiskowego miasta.

WiewiórINKA wyruszyła w podróż, której nie odbyła jeszcze żadna wiewiórka w historii. Jeździ pociągami tysiące kilometrów, a w każdym mieście na swojej trasie zachęca napotkanych ludzi do odwiedzenia Inowrocławia.

WiewiórINKA odbyła już trzy weekendowe podróże, podczas których odwiedziła m.in. Warszawę, Łódź, Poznań, Wrocław, Częstochowę, Katowice, Opole, Bielsko-Białą, Zabrze i wiele innych miast.

Już teraz pakuje się, aby wyruszyć w kolejną podróż. Maskotka planuje w najbliższą sobotę i niedzielę odwiedzić: Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynie, Sopot, Gdańsk, Pruszcz Gdański, Malbork, Elbląg i Tczew.

W ten weekend będzie również w Państwa mieście. WiewiórINKA odwiedzi Elbląg w najbliższą niedzielę, 17 czerwca i spotka się z mieszkańcami  w godzinach 13:20 – 14:20 – Stary Rynek.

Takich wielkich, weekendowych tras maskotka odbędzie wiosną i latem jeszcze kilka. Planujemy, że dotrze do większości największych polskich miast i będzie zachwalała uroki Inowrocławia oraz zapraszała do odwiedzin jej w Inowrocławiu.

WiewiórINKA ma też swój profil na Facebooku. Tam opowiada o mieście, o Solankach oraz ciekawostkach z miasta. Co pewien czas ogłasza również konkursy, w których można wygrać miejskie gadżety. WiewiórINKA nagrywa również swoje filmy i publikuje relacje z odwiedzonych już miast.

Przekaż znajomym