i-book-libra

Chcesz korzystać z książek w wersji elektronicznej? Przyjdź do biblioteki i zdobądź kod dostępu do wirtualnej czytelni IBUK Libra. Do odbierania nowych kodów zapraszamy również tych czytelników, którzy korzystali z czytelni w roku ubiegłym – stare kody straciły swoją ważność. Zapraszamy!

Czytelnicy biblioteki zupełnie za darmo mogą korzystać z 1237 tytułów zgromadzonych w czytelni internetowej www.libra.ibuk.pl. Wystarczy przyjść do Biblioteki Elbląskiej (dowolnego działu w budynku głównym lub filii bibliotecznych) i pobrać indywidualny kod PIN, umożliwiający zarejestrowanie się na stronie serwisu (bądź aktywowanie konta na kolejny rok, jeśli czytelnik jest już zarejestrowany). Korzystanie z wirtualnej czytelni nie jest skomplikowane – wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę www, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji (zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Firefox lub Safari). Uwaga: kod PIN generowany jest na okres jednego roku, kody pobrane w ubiegłym roku nie działają i trzeba przyjść do biblioteki po nowe!

Czytelnia http://www.libra.ibuk.pl/ zapewnia dostęp do elektronicznych wersji książek z różnych dziedzin wiedzy, takich jak: prawo, ekonomia, medycyna, nauki humanistyczne, nauki matematyczno-przyrodnicze i innych. Wśród książek znajduje się wiele podręczników akademickich, a także książki beletrystyczne.

Jakie możliwości daje taka wirtualna czytelnia?
– dotarcie do zgromadzonych w czytelni książek bez wychodzenia z domu;
– tworzenie własnej „półki” z książkami;
– zaznaczanie czytanego tekstu;
– tworzenie notatek;
– cytowanie fragmentów na FB, Gmail-u czy Twitterze.

Zapraszamy do odbierania kodów i czytania książek w wirtualnej czytelni.

Przekaż znajomym