Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy włamali się do sklepu z elektronicznymi papierosami. Sprawcy mają od 15 do 18 lat. To nie jedyne włamanie jakie mają na swoim koncie. Teraz odpowiedzą za to przed sądem.

Do wspomnianego sklepu z elektronicznymi papierosami sprawcy włamali się po raz kolejny. Nie wiedzieli, że lokal jest obserwowany przez policjantów w związku z wcześniejszymi włamaniami.

– Wiedzieliśmy o grupie osób dokonującej włamań na terenie Elbląga – mówi policjant operacyjny Wydziału Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu. – Tworzyli ją młodzi mężczyźni w wieku od 15 do 18 lat.

Trzech z nich zostało zatrzymanych zaraz po włamaniu do wspomnianego sklepu. Było to zatrzymanie na tzw. gorącym uczynku. Kolejny mężczyzna został zatrzymany dwa dni później. W swoim mieszkaniu miał część przedmiotów pochodzących z włamań do wspomnianego sklepu, w których jak ustalili policjanci, uczestniczył. W trakcie przeszukania jego mieszkania znaleziono elektronarzędzia pochodzące z innych włamań dokonanych w ciągu miesiąca na terenie Elbląga. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Młodzi mężczyźni swoje dorosłe życie zaczęli więc od konfliktu z prawem. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Osobie dorosłej może grozić za taki czyn kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przekaż znajomym