Fot. RS

Fot. RS

7 czerwca 2019 roku, 16. Żuławski Batalion Remontowy obchodzić będzie swoje doroczne święto. Będzie to jednak ostatnie święto w ramach batalionu. 16 Żuławski Batalion Remontowy decyzją przełożonych przeformowuje się 16. Pułk Logistyczny. Z okazji naszego święta przygotowano bardzo wiele atrakcji.

– 7 czerwca w godzinach 9:00 – 13:00 otwieramy szeroko bramę naszego kompleksu dla mieszkańców miasta i regionu. Po raz ostatni będą mogli Państwo zwiedzić nie tylko 16. batalion ale również batalion w tym kompleksie – lada moment rozpoczynamy „przeprowadzkę” do kompleksu przy ul. Łęczyckiej w Elblągu – mówi Zbigniew Tuszyński.

W tym dniu odwiedzający będą mogli zobaczyć wyposażenie 16 batalionu ale również uzbrojenie i technikę wojskową występującą na wyposażeniu jednostek 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Zaprezentują się także zaproszeni „goście” w tym m. in. jednostka specjalna „GROM”, która zademonstruje część swojego wyposażenia.

Punktualnie o godz. 11:00 na placu apelowym batalionu rozpocznie się uroczysta zbiórka stanu osobowego z okazji święta. Meldunek, wciągnięcie Flagi Państwowej przy dźwiękach Hymnu Państwowego, rozkazy o wyróżnieniach i ich wręczenie, Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego – to tylko niektóre elementy uroczystej zbiórki, zgodnej z Ceremoniałem Wojskowym.

– W programie także pokaz dynamiczny – ale dziś to jeszcze tajemnica i niespodzianka. Możemy o tym wiele pisać i mówić, ale lepiej po prostu być w tym dniu z nami – elbląskimi remontowcami – zachęcają organizatorzy.

Festyn potrwa do godziny 13:00 a rozpocznie się już o 9:00. Zapraszamy na kompleks koszarowy przy Królewieckiej 130.

Przekaż znajomym