Fot. MOSiR

Fot. MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej. Czwarta w tym roku wyprawa dla fanów dwóch kółek będzie prowadziła do Nowego Dworu Gdańskiego.

To już czwarta w 2017 roku Miejska Wycieczka Rowerowa, której organizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW. Tym razem rowerzyści wybiorą się do Nowego Dworu Gdańskiego. W mieście tym uważanym za stolicę Żuław Wiślanych znajduje się Żuławski Park Historyczny. Wycieczka będzie prowadziła z Elbląga przez Bielnik I, Bielnik II, Marzęcino, Powalinę, Starocin do Nowego Dworu Gdańskiego i z powrotem do Elbląga. Łączna długość trasy wynosi 55 kilometrów (Mapa trasy do wglądu).

Zapraszamy na wycieczkę podczas której zwiedzimy Żuławski Park Historyczny – wyjaśnia Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. Ciekawą opowieścią uraczy nas w tym miejscu przewodnik PTTK Leszek Marcinkowski. Dodatkową atrakcją będzie fakt, że będzie to najdłuższa w historii Miejska Wycieczka Rowerowa. Po raz pierwszy przekroczymy dystans 50 km – będzie więc szansa na pobicie swoich rekordów i sprawdzenie swoich możliwości.

W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie i robienie zdjęć. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie są bardzo ograniczone możliwości naprawy. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Organizatorzy szczególnie zalecają posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Promocyjna cena biletu wejścia do muzeum wynosi 3 zł od osoby. W trakcie zwiedzania – podaje Marek Kamm – nasze dwukołowce będą odpowiednio zabezpieczone na terenie muzeum.

– Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych. Krótki, bo tylko 2 kilometrowy odcinek miedzy Bielnikiem I a Bielnikiem II będzie z płyt betonowych – twierdzi Marek Kamm. Dla pierwszych 50 uczestników organizatorzy przygotowali mapy okolic Elbląga i czapeczki z daszkiem. Nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12-15 km na godzinę. Do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają całe rodziny i wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Łączny czas wycieczki ze zwiedzaniem przewidziano na około 5-6 godzin. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Start zaplanowano na 2 kwietnia (niedziela) o godzinie 10.00 z Placu Katedralnego.

MOSiR

Przekaż znajomym