Fot. MOSiR

Fot. MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji ,,Wakacje z MOSiR–em’’ zaprasza do udziału w pierwszej wakacyjnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga. Miłośnicy dwóch kółek odwiedzą czatownię Ptasi Raj nad Zalewem Wiślanym zlokalizowaną w Rezerwacie Przyrody ,,Zatoka Elbląska’’. Start w niedzielę (2 lipca) o godz. 10.00.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz elbląskie Biuro Podróży VARIUSTUR zapraszają na cykl trzech wakacyjnych wycieczek po najbliższych okolicach Elbląga. Łatwe trasy, krótkie dystanse i spokojne tempo wakacyjnych jazd sprawi, że dobrze odnajdą się na nich zarówno najmłodsi uczestnicy, jak i seniorzy – twierdzi Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Wycieczki będą prowadzone przez instruktora turystyki rowerowej z dużym doświadczeniem w organizowaniu wycieczek rowerowych. Dzięki wsparciu naszych sponsorów, tj. Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz elbląskiemu Biuru Podróży VARIUSTUR dla uczestników wycieczek będą czekały gadżety i słodycze. Na zakończenie cyklu wycieczek zorganizowane zostanie ognisko z kiełbaskami. Serdecznie zapraszamy do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu.

– W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru – informuje Marek Kamm z Działu Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Niedzielna wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Pojawią się także betonowe płyty. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki.

Dla pierwszych 50 osób przygotowaliśmy paszporty szlaku GreenVelo. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny. Start w niedzielę 2 lipca o godz. 10.00. z pętli tramwajowej na ul. Ogólnej. Dystans ok. 25 km.

Zakończenie jazdy w parku Modrzewia przy ulicy Elektrycznej. Czas trwania imprezy to około 3 godzin Udział w wycieczce jest bezpłatny. Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na stronie MOSiR.

Przekaż znajomym