Fot. MOSiR

Fot. MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji ,,Wakacje z MOSiR-em’’ zaprasza do udziału w trzeciej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga. Miłośnicy dwóch kółek odwiedzą wieś Tropy Elbląskie pod Elblągiem, która prezentuje oryginalny typ ulicówki wodnej. Start w niedzielę (30 lipca) o godz. 10.00.

W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru – informuje Marek Kamm z Działu Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Niedzielna wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Pojawią się także betonowe płyty oraz bruk. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki.

Dla pierwszych 50 osób przygotowaliśmy mapy szlaku GreenVelo. Dzięki wsparciu naszych sponsorów, tj. Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz elbląskiemu Biuru Podróży VARIUSTUR dla uczestników wycieczki będą czekały gadżety i słodycze. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny. Start w niedzielę 30 lipca o godz. 10.00 z Placu Katedralnego. Dystans ok. 22 km.

Zakończenie jazdy w parku Bażantarnia na polanie z wiatami. Przy wiacie Irenka zostanie przygotowane ognisko z kiełbaskami na które zapraszamy wszystkich uczestników – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. Czas trwania imprezy to około 3 godzin Udział w wycieczce jest bezpłatny. Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na stronie MOSiR.

MOSiR

Przekaż znajomym