Fot. MOSiR

Fot. MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej. Trzecia w tym roku wyprawa dla fanów dwóch kółek prowadziła będzie w kierunku Jeziora Druzno.

To już trzecia w 2017 roku Miejska Wycieczka Rowerowa, której organizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW. Tym razem rowerzyści wybiorą się do wsi Jezioro. Trasa będzie prowadziła z Elbląga przez: Karczowiska Górne, Jezioro, Krzewsk, Żółwiniec Węgle-Żukowo, Tropy Elbląskie, Raczki Elbląskie i z powrotem do Elbląga. Łączna długość trasy wynosi 37 kilometrów (Mapa trasy do wglądu).

Zapraszamy na wycieczkę, której tematem przewodnim są dawni mieszkańcy Żuław Wiślanych, czyli mennonici. Odwiedzimy bardzo ciekawą wieś o nazwie Jezioro w której mamy do obejrzenia jeden z niewielu zachowanych menonickich domów modlitwy – wyjaśnia Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. Ciekawą opowieścią uraczy nas w tym miejscu znawca i pasjonat mennonitów przewodnik PTTK Leszek Marcinkowski. Poza tym zajrzymy nad brzeg Jeziora Druzno w Węglach-Żukowie oraz odwiedzimy ,,przeniesioną’’ depresję w Raczkach Elbląskich. Kręcąc kilometry będziemy szukać także pierwszych oznak zaczynającej się 21 marca wiosny.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie i robienie zdjęć. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Organizatorzy szczególnie zalecają posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

– Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i z płyt betonowych – twierdzi Marek Kamm. Dla pierwszych 50 uczestników organizatorzy przygotowali mapy okolic Elbląga.  Nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12-15 km na godzinę. Do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają całe rodziny i wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Łączny czas wycieczki przewidziano na około 3-4 godziny. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Start zaplanowano na 19 marca (niedziela) o godzinie 10.00 z Placu Katedralnego.

Przekaż znajomym