lodowisko-hokej

W czasie ferii zimowych zostajesz w Elblągu i nie masz pomysłu jak spędzić wolny czas? Wyłącz nudę – włącz sport i przyłącz się do akcji, jaką dla dzieci i młodzieży przygotowali Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Sportowo-Biznesowe.

W najbliższy poniedziałek uczniowie elbląskich szkół rozpoczną ferie zimowe i udadzą się na zasłużony odpoczynek. Dla wszystkich, którzy w tym czasie z różnych względów pozostają w mieście Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Sportowo-Biznesowe przygotowali szereg bezpłatnych zajęć sportowych.

– Od wielu lat włączamy się w organizację ferii zimowych w mieście i nie inaczej będzie także w tym roku – tłumaczy Marek Wnuk- dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wspólnie z CS-B chcemy zapewnić aktywny wypoczynek tym wszystkim dzieciom, które w czasie przerwy od nauki pozostają w Elblągu. To właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy akcję p.n. „Ferie 2015. Wyłącz nudę – włącz sport”. Będą zajęcia na lodowisku i krytej pływalni, treningi bokserskie, karate, judo czy zajęcia z piłki ręcznej, siatkowej i nożnej. W tak bogatym programie zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji główną areną spotkań młodych elblążan będzie oczywiście lodowisko Helena. To tu zostało skupionych najwięcej zajęć i wydarzeń sportowych. Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 12:15 do 13:15 na całej tafli lodowiska odbywać się będą zajęcia sportowo-rekreacyjne dla grup zorganizowanych. Dodatkowo w każdy wtorek i czwartek w tych samych godzinach rozgrywane będą turnieje mini hokeja dla uczniów szkół podstawowych. Natomiast na jazdę dowolną organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku w godz. 13:15-14:15. Dodatkowo w każdą środę dla uczniów szkół podstawowych przygotowano festyn lodowy.

Lodowisko to jednak nie tylko jazda na łyżwach. Przez cały tydzień będzie można uczestniczyć w Akademii Tenisa Stołowego. Zajęcia dla miłośników tej dyscypliny sportu odbywać się będą w salce do tenisa od godz. 11:00. W czasie ferii będzie można także zadbać o odpowiednią kondycję naszego ciała. We wtorki i czwartki od 10:30 do 12:00 organizatorzy zapraszają do sali fitness na bokserskie ferie z Kontrą, w poniedziałki i czwartki między godz. 12:00 a 13:00 na ferie zimowe z Matrix Fitness, a w każdy piątek o 18:00 odbywać się będą zajęcia Fit Camp, prowadzone przez trenera personalnego Adama Ogrodowczyka.

Osoby mające nadmiar zimowych atrakcji mogą przyjść na krytą pływalnię, gdzie zaplanowano feryjne zajęcia z cyklu Aqua Sfera. Oferta pływalni nie tylko dotyczy zajęć w wodzie. W każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. od 10:00 do 12:00 na wszystkich chętnych czekać będzie także strzelnica sportowa, na której trenerzy elbląskiego Orła przeprowadzą szkolenia strzeleckie p.n. „Szukamy snajpera”.

Tegoroczne ferie można spędzić także uczestnicząc w mniej zimowych zajęciach. Bogaty program dla elbląskich uczniów przygotowało także Centrum Sportowo-Biznesowe mieszczące się przy Al. Grunwaldzkiej. Tam przez cały tydzień, na wszystkich chętnych czekają zajęcia z piłki nożnej, piłki siatkowej i piłki ręcznej oraz treningi judo i karate.

Do dyspozycji będzie także sala do tenisa stołowego, gdzie swoje zajęcia poprowadzą zawodnicy i trenerzy elbląskiego Mlexera. A jeśli komuś jeszcze będzie mało, to może odwiedzić salę squasha i skorzystać z oferty Szkoły Tenisa Squash Score oraz wybrać się na zajęcia tenisa ziemnego, które w pierwszym tygodniu ferii (poniedziałek, piątek) odbędą się o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Daszyńskiego.

Podsumowaniem zajęć sportowo-rekreacyjnych będzie Ice Party, czyli wspólna zabawa dla dzieci i młodzieży na lodzie. Festyn dla uczestników ferii odbędzie się w piątek 6 lutego o godz. 18:00 na lodowisku Helena. To właśnie wtedy organizatorzy podsumują tegoroczne ferie i nagrodzą dzieci, które spędziły ten czas na sportowo.

– Podczas wszystkich zajęć każdy z uczestników otrzyma specjalny kupon, na którym wpisze swoje imię, nazwisko oraz dyscyplinę sportową w jakiej brał udział – wyjaśnia Marek Kucharczyk – specjalista ds. marketingu i reklamy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. Wypełnione karty należy składać w specjalnie przygotowanych urnach, które znajdować się będą na każdym z naszych obiektów sportowych. 6 lutego, podczas Ice Party, wśród uczestników naszej zabawy zostaną wylosowane atrakcyjne nagrody.

Szczegółowy program zajęć organizowanych pod nazwą „Ferie 2015. Wyłącz nudę – włącz sport”, można znaleźć na stronie www.mosir.elblag.eu w zakładce Ferie z MOSiR-em 2015, a także na stronie internetowej Centrum Sportowo-Biznesowego www.csb.elblag.pl.

Tekst i fot. MOSiR

Przekaż znajomym