Jedna z prac Julii

Jedna z prac Julii

„To co mnie otacza” to tytuł wystawy fotografii Julii Zinko, którą będzie można zobaczyć już we wrześniu w CSE „Światowid” w Elblągu. Mieszkanka Kadyn i pasjonatka fotografii zapisuje na swoich zdjęciach otaczającą ją rzeczywistość. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 7 września o godz. 17.00 w CSE „Światowid”.

Julia Zinko rozpoczęła swoją przygodę z fotografią, bardzo wcześnie, można powiedzieć że to rodzinna pasja. Tata Julii zajmował się fotografią sportów jeździeckich, to stało się inspiracją dla córki, aby poszukać własnej drogi w dziedzinie fotografii. Pracownia i warsztat fotograficzny, który znajdował się w domu, pozwolił jej w naturalny sposób poznać proces wywoływania zdjęć, czasy naświetlania, kompozycje kadrów i radość eksperymentowania z różnymi technikami fotograficznymi oraz zdobycie wiedzy i umiejętności obrabiania materiału fotograficznego.

– Obecność warsztatu fotograficznego w domu mojego dzieciństwa oraz wrodzona ciekawość zaowocowały tym, że dziś moją pasją jest właśnie fotografia. – Mówi Julia Zinko – Zdjęcia taty zachęciły mnie aby odważyć się zrobić kilka pierwszych prac i do dziś pozostają dla mnie inspiracją.

Mieszka w Kadynach od 30 lat wraz z rodziną. Zróżnicowany, kadyński krajobraz stanowi dla niej skarbnicę niekończących się inspiracji, a w szczególności zachody słońca nad Zalewem Wiślanym. Drugim tematem przewodnim prac Julii Zinko są sporty motorowe (motocross).

Wystawa będzie dostępna na holu II piętra CSE „Światowid” od 7 września do 31 października 2018 r.

Przekaż znajomym