demokracja-foto

„Mali-Wielcy Bohaterowie Demokracji” – tak brzmi tytuł wystawy zorganizowanej przez uczestników warsztatów fotograficznych Stowarzyszenia Elbląg Europa w ramach projektu Europe of all Citizens.

Artyści postanowili zainspirować młodzież do zastanowienia się czym jest demokracja w życiu codziennym. Wykonane przez nich zdjęcia przedstawiają sylwetki ludzi z różnych środowisk, na co dzień pracujących na rzecz dobra społeczeństwa. Wśród nich możemy znaleźć zarówno profesora, ratownika medycznego jak i kucharkę.

Wystawa „Mali-Wielcy Bohaterowie Demokracji” jest wystawą wędrującą, co oznacza, że począwszy od marca 2014 roku prezentowana jest w różnych miejscach Elbląga i innych miejscowościach województwa. Do tej pory w Elblągu wernisaże odbyły się w Ratuszu Staromiejskim i CSE Światowid, a także w miastach: Susz, Pasłęk i Olsztyn. Wystawa towarzyszyła również uczestnikom wyjazdu do Rumunii podczas spotkania młodzieżowego z organizacjami partnerskimi. W terminie 23-30 kwietnia br. wystawę będzie można oglądać w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu przy Czerniakowskiej (w sali 23), natomiast w dniach 05-23 maja w Galerii Filar Sztuki, mieszczącej się w gmachu Uczelni przy al. Grunwaldzkiej 137. Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się tu 07 maja o godz. 12.00

Autorami zdjęć jest 6 fotografików-amatorów współpracujących ze Stowarzyszeniem Elbląg Europa, wśród których są dwaj studenci naszej Uczelni: Łukasz Sienkiewicz i Andrzej Szymendera. Jednym z bohaterów zdjęć jest wykładowca PWSZ w Elblągu – prof. dr hab. Roman Kisiel.

Przekaż znajomym