Fot. fragment jednej z prac Sławomira Zawistowskiego

Fot. fragment jednej z prac Sławomira Zawistowskiego

Jest elblążaninem, którego twórczość w ostatnich latach oscyluje głównie wokół architektury, ze szczególnym uwzględnieniem zabudowy rodzinnego miasta i okolic.

W środę, 8 marca o godzinie 18.00, w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Interpretacje” Sławomira Zawistowskiego.

Związany zawodowo ze Spółdzielczym Domem Kultury „Zakrzewo”. Kurator odbywających się tam w latach 1992 – 2011 cyklicznych wystaw pod hasłem Otwarty Salon Plastyczny. Dwukrotnie nagradzany przez Prezydenta Miasta za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury. Uprawia malarstwo olejne, rysunek i akwarelę. Uczestnik plenerów plastycznych oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych. Osobnym nurtem twórczości malarskiej artysty jest architektura kobiecego ciała.

– Malarstwo traktuję, między innymi, jako próbę pozostawienia śladu mojej obecności w danym miejscu i w danym czasie. Jeśli maluję architekturę, to interesują mnie najczęściej te obiekty, które okres swojej świetności maja już za sobą. Zupełnie odwrotnie rzecz się ma gdy temat obrazów stanowi architektura kobiecego ciała – mówi artysta.

Wystawa eksponowana będzie na holach 1 i 2 piętra CSE „Światowid” w Elblągu. Dostępna będzie do 10 kwietnia 2017 r.

Przekaż znajomym