Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

W piątek 1 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy do Filii nr 5 na Osiedlu Zawada na wernisaż wystawy „Z dala od zgiełku” – będzie można zobaczyć akwarele elblążanki Lucyny Niepokorowicz prezentujące piękno okolic naszego miasta. Wstęp wolny.

Odkąd siebie pamiętam, zawsze zachwycałam się pięknem dzikiej przyrody. Wychowana w mieście, wymykałam się do pobliskiego lasu lub błądziłam w zaroślach, opuszczonych ogrodach, zaniedbanych parkach. A gdy zamieszkałam w 1955 r. w tragicznie rozbitym mieście Elbląg, szybko dzięki rowerowym wycieczkom poznałam jego piękne i malownicze położenie.

Tak jak niegdyś przedwojenni elblążanie – zachwalający turystyczne walory swojego miasta, tak i ja dziś staram się zarażać swoim zachwytem dzisiejszych współmieszkańców.

W swoim czasie najbardziej nadawały się do tego celu fotografie, które robiłam (prezentowane również na wystawach).

Od roku 2005 wykorzystuję moje zdolności do malowania i to co mnie najbardziej urzeka przelewam na papier za pomocą pędzli i farb akwarelowych. A tematów w naszych pięknych okolicach nie brakuje. W malowanych przez siebie pejzażach odmalowuję sielskie krajobrazy, stare drzewa, zabytki wiejskiej architektury i kwiaty.

Lucyna Niepokorowicz

Lucyna Niepokorowicz – elblążanka, maluje od 2005 roku, posługując się głównie farbami akwarelowymi. W swoich pracach ukazuje wyjątkowe pejzaże Elbląga i okolic. Potrafi w nich zamknąć nie tylko urodę miejsc, ale też świetnie oddać ich klimat i nastrój. Jej prace były pokazywane podczas wystaw w Spółdzielczym Domu Kultury Zakrzewo, Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Galerii Miś i kilkakrotnie w Bibliotece Elbląskiej.

Filia nr 5 mieści się przy ul. Rodziny Nalazków 20 w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1.

Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

Więcej informacji:

Filia nr 5

ul. Rodziny Nalazków 20

tel. 55 625 60 95/96

Przekaż znajomym