pilejczyk-arch

Po tygodniu XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014, mamy wszyscy powody do zadowolenia. Cztery złote medale dla Polski, to wiadomość o jakiej nie marzyliśmy w dniu rozpoczęcia zimowego, sportowego show.

Elbląskich kibiców o tej porze roku interesuje łyżwiarstwo. W sobotę z olimpijskiego toru, dotarła sensacyjna wiadomość: Zbigniew Bródka zdobył dla Polski pierwszy w historii złoty medal na 1500 m.

Helena Pilejczyk, elbląska, brązowa medalistka ZIO w Squaw Valley z 1960 roku także na tym dystansie, podkreśliła, że Bródka przed odlotem do Soczi liczył na medalowy sukces, bo był dobrze do startu przygotowany. Olimpijka nie ukrywa, że ma nadzieje na kolejne sukcesy polskich panczenistów w Soczi.

Telewizja ORANGE SPORT poprosiła elblążankę, by sięgnęła wspomnieniami do wydarzeń z ZIO rozegranych w 1960 roku w amerykańskim Squaw Valley. Tam po raz pierwszy w historii, polskie panczenistki zdobyły medale. Brązowy wywalczyła Helena Pilejczyk, łyżwiarka szybka z Elbląga, główna bohaterka tego specjalnego programu.

Jego pierwsza część to wywiad rzeka prezentujący praktycznie całą sportową karierę wielce zasłużonej dla polskiego sportu zawodniczki jak też jej późniejsze medalowe dokonania na mistrzostwach świata weteranów.

W drugiej, Helena Pilejczyk snuje osobiste wspomnienia ze startów. Autorzy filmu prezentują migawki z elbląskiego lodowiska Helena, archiwalne fotografie i co szczególnie cenne – sportowe trofea zawodniczki wraz z medalem olimpijskim.

Dzięki okazanej nam życzliwości i zgodzie redakcji TV ORANGE SPORT na emisję filmu w internecie, ten cenny wspominkowy program z Heleną Pilejczyk w całości mogą elblążanie obejrzeć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu w zakładce TV MOSiR.

Serdecznie zapraszamy, bo to kolejna, znakomita okazja, by bliżej poznać Helenę Pilejczyk Honorową Obywatelkę Elbląga i jej olbrzymią sportową karierę.

MOSiR

Fot. Archiwum Heleny Pilejczyk

Przekaż znajomym