papierowe-sztuki

– Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami do pracowni plastycznej CSE „Światowid” na zajęcia z zakresu papieroplastyki – mówi Teresa Miłoszewska, kierownik Działu Edukacji Kulturalnej w „Światowidzie”. W sobotę, 7 marca, zajęcia rozpoczną się od projektowania, a następnie uczestnicy będą tworzyli przestrzenne formy z papieru.

Papieroplastyka to kreatywna technika, wykorzystująca siatkę drucianą i papier oraz farbę. Stanowi praktyczną bazę do zorganizowania inspirujących zajęć plastycznych.

– Uczestnicy poznają sposoby kształtowania i modelowania „papierowego” materiału – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki w CSE „Światowid”. – Zaletą tej techniki jest niezwykła łatwość tworzenia zwartej i wytrzymałej konstrukcji, a udział w  warsztatach papieroplastyki sprawia, że patrzymy w inny sposób na materiał jakim jest papier.

Prace uczestników zajęć prezentowane są na wystawach oraz wysyłane na ogólnopolskie konkursy plastyczne, w których niejednokrotnie zdobywają nagrody i wyróżnienia.

Szczegółowe informacje o zajęciach można uzyskać pod numerem: 55 611 20 65.

Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Twórcza Terapia” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Przekaż znajomym