Fot. MOSiR

Fot. MOSiR

Znany jest już dokładny termin VIII Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka. Największa impreza biegowa w naszym mieście w tym roku odbędzie się w niedzielę 26 czerwca i będzie jedną z atrakcji Dni Elbląga.

Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka doczekał się już ósmej edycji. Największa impreza biegowa w naszym mieście, odbędzie się w czerwcu i tradycyjnie prowadzić będzie ulicami Elbląga. Tym razem jednak, bieg organizowany przez Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbędzie się 26 czerwca i znalazł się w oficjalnym programie Dni Elbląga. Włączenie biegu w obchody święta miasta, to nie jedyne zmiany, jakie czekają na miłośników biegania.

– W tym roku zdecydowaliśmy, że trasa zostanie zmodyfikowana, by stała się jeszcze bardziej przyjazna zarówno dla zawodników jak i kibiców – tłumaczy Janusz Pająk z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Poprzednia służyła nam przez dwa ostatnie lata, zawodnicy doskonale ją znali i nie ukrywam, że czasem sami sygnalizowali potrzebę wprowadzenia innych rozwiązań. Dodatkowo chcieliśmy, by znajdowała się bliżej centrum miasta, a co za tym idzie była bardziej widowiskowa.

I właśnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biegaczy organizatorzy postanowili dokonać kilkunastu zmian na trasie biegu. W tym roku start i meta będą mieściły się w tym samym miejscu, czyli tuż obok Bramy Targowej i figurki Piekarczyka. Po starcie biegacze skręcą w prawo w ul. Rybacką, a stamtąd udadzą się na dwa mosty. Następnie pokonają ulice Wapienną oraz Wigilijną i opuszczą Stare Miasto kierując się w stronę centrum. Zawodnicy po pokonaniu ulicy Pocztowej skręcą w prawo, okrążą Armii Krajowej i dalej Robotniczą skierują się ponownie w stronę Starego Miasta.

– Trasa wstępnie została zaakceptowana przez odpowiednie służby i teraz czekamy już tylko na dokumenty i zezwolenia – wyjaśnia Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Nowa trasa będzie oczywiście miała także atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który gwarantuje, że jest dokładnie wymierzona, a uzyskane na niej rezultaty będą precyzyjne i wiarygodne. Dzięki atestowi wyniki uzyskiwane podczas biegu mogą być uznawane jako oficjalne, łącznie z rekordem Polski czy świata.

Trasa VIII Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka prowadzi następującymi ulicami: Stary Rynek, Rybacka, Wodna, Studzienna, Wybrzeże Gdańskie, Giełdowa, Wodna, Bulwar Zygmunta Augusta, Wapienna, Zamkowa, Wigilijna, Pocztowa, Armii Krajowej, Robotnicza, Nowa, Niska, Bożego Ciała, Robotnicza, Królewiecka, Stoczniowa, Stary Rynek. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dwie pętle, o długości 5 kilometrów.

Już niebawem uruchomione zostaną zapisy do VIII Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka. Informacje o zapisach oraz kwocie wpisowego będzie można znaleźć na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Przekaż znajomym