Fot. RS

Fot. RS

I choć wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero za dwa dni, to lokalne sztabiki grają od kilku dni. Obecnie na koncie elbląskiego sztabu jest już ponad 13 tys. złotych (stan na 12 stycznia godz. 20:00). W niedzielę na ulice Elbląga wyruszy 450 wolontariuszy a na starówce stanie scena na której zagra m.in. Gesek. Nie zabraknie również tradycyjnego światełka do nieba.

– Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację kolejnego już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście. Cieszy fakt, że tak wiele osób chce brać udział w tym wydarzeniu dla naszego przecież wspólnego dobra. Wierzę, że i w tym roku osiągniemy rekord a elblążanie licznie włączą się w uczestnictwo we wszystkie wydarzenia jakie odbywać się będą w najbliższą niedzielę zarówno na elbląskiej starówce jak i lokalnych sztabikach w całym mieście – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Jak zatem liczbowo przedstawia się tegoroczny finał? Otóż, w elbląskim sztabie – który zrzesza również okoliczne miejscowości, zarejestrowane są 63 sztabiki – w tym także te, ze Suchacza, Gronowa Górnego, Tolkmicka oraz Pilony.

W Elblągu w niedzielę na ulice wyruszy 450 wolontariuszy, którzy zbierać będą datki do specjalnych puszek, które następnie trafią do sztabu głównego – mieszczącego się w Ratuszu Staromiejskim, gdzie zostaną zliczone.

– Wierzymy, że wszyscy elblążanie włączą się do wspólnego grania. Zapraszamy zarówno do lokalnych sztabików jak i pod scenę główną, która mieścić się bezie na starówce i rozpocznie swoje granie o 13:45. Na zakończenie imprezy nie zabraknie tradycyjnego światełka do nieba – mówił Bogusław Milusz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11, która jest głównym koordynatorem elbląskiego sztabu.

Aukcje już trwają

Na stronie wosp-elblag.pl/aukcje trwają licytacje niemal czterystu przedmiotów. Wśród nich znaleźć można m.in.: sukienki, vouchery, rękodzieło artystyczne, piłka z autografami piłkarzy Olimpii Elbląg, książki, albumy, bony zakupowe, zabiegi medycyny estetycznej, kubki, maskotki, koszulki, gadżety firmowe, zaproszenia do Aqua Spa Hotel Młyn, czy – jeden z hitów tegorocznych aukcji, wyprawa offroadowa do Gruzji, której koszt to już ponad 700 złotych.

Aukcje zakończą się w poniedziałek 15 stycznia o 10:00.

Nikt nie odmówił

Obecni na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele władz oraz placówek oświatowych chwalili się atrakcjami, jakie czekają na odwiedzających w ich sztabikach. Zapewniali jednocześnie, że nie spotkali się ani razu z odmową przekazania przedmiotu na aukcję przez nikogo, kogo o to poproszono. W SP 4 atrakcją tegorocznych licytacji jest przelot balonem (za który trzeba zapłącić już ponad 500 złotych), lot szybowcem, weekend w SPA, biżuteria oraz inne niespodzianki. W ZST nabyć będzie można m.in. naturalne kosmetyki wykonane przez uczennice kierunku techik analityk o specjalności kosmetologia. Z kolei w SP 21 na wszystkich odwiedzających czekać będą akrobacje rowerowe oraz pokaz broni palnej. Na hali przy ul. Grunwaldzkiej 13 stycznia (sobota) odbędzie się również bieg „Policz się z cukrzycą” a w niedzielę na Modrzewinie kolejny już raz w ramach WOŚP odbędą się wyścigi samochodów terenowych. Podczas tej imprezy na odwiedzających czeka dużo atrakcji nie tylko motoryzacyjnych.

Do wspólnego grania z WOŚP włącza się także CRW „Dolinka”. W niedzielę o godzinie 10:00 wszyscy chętni będą mieli okazję zwiedzić na co dzień niedostępne miejsca w tym obiekcie m.in. „podbasenie”. Będzie można przekonać się na włąsne oczy jak działa cały system na tym obiekcie.

Plan sceny głównej

Finał WOŚP 14 stycznia – Scena Główna Stare Miasto
13:45 – 14:00 Licytacja
14:00 – 14:20 Paweł Marchel
14:00 – 14:45 Konrad Pałasz
14:45 – 15:00 Licytacja
15:00 – 15:45 INDIA
15:45 – 16:00 Licytacje /wręczenie nagród w konkursie plastycznym
16:00 – 16:45 Młodzieżowy Dom Kultury
16:45 – 17:00 Licytacje /licytacje szopek bożonarodzeniowych
17:00 – 17:45 BLIND BOX
17:45 – 18:00 Licytacje
18:00 – 18:45 The Nierobbers
18:45 – 19:00 Licytacje
19:00 – 19:45 GESEK
19:45 – 20:00 Wystąpienia
20:00 Światełko do nieba

Przekaż znajomym