Zainteresowani proszeni są o kontakt

Zainteresowani proszeni są o kontakt

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu ogłasza nabór do sekcji plastycznej „Świat Sztuk Wizualnych”. Sekcja plastyczna tworzona jest głównie z myślą o młodzieży, zarówno tej młodszej jak i starszej. 18.01.2017 r. zapraszamy zainteresowanych uczestnictwem na pierwsze, bezpłatne zajęcia.

Podczas zajęć sekcyjnych (luty – czerwiec 2017 r.) uczestnicy zapoznają się z malarstwem farbami akrylowymi, akwarelowymi oraz olejnymi, papieroplastyką, ekoplastyką, podstawami ceramiki oraz szkła artystycznego, Program zajęć pozostaje elastyczny względem preferencji i zainteresowań uczestników, aby każdy znalazł teren plastyki w którym czuje się najlepiej. Zajęcia praktyczne wspierane będą wzbogacane o wiedzę i inspirację z zakresu historii sztuki i wiedzy o kulturze.

Celem stworzenie sekcji plastycznej dla młodzieży jest pielęgnowanie i odkrywanie ich pasji i zainteresowań oraz poszerzanie horyzontów poprzez ukazanie bogactwa świata sztuk wizualnych.

– W szkołach ponadpodstawowych niewiele jest godzin zajęć artystycznych, co wcale nie oznacza, że młode osoby nie są zainteresowane sztuką i tworzeniem – mówi Paula Załuska – pracownik CSE „Światowid” – chcemy stworzyć miejsce w którym młodzież odkryje, że plastyka to nie tylko malarstwo i rysunek, ale również wiele innych technik, które mogą stać się hobby.

Dla kogo?

– Dla młodzieży od 13 lat.

– Dla osób, które mają uzdolnienia plastyczne, dla tych, które podejrzewają, że je mają, a także dla tych przekonanych o braku predyspozycji plastycznych..

– Dla osób, których zainteresowania oscylują wokół zagadnień sztuki i twórczości.

– Dla uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących, którzy myślą o podjęciu studiów na kierunkach artystycznych.

Zajęcia będą się odbywać w pracowniach plastycznych CSE „Światowid” w Elblągu. W środy od godziny 16.30 – 18.30 od pierwszej środy lutego do ostatniej środy czerwca 2017 r. Zajęcia poprowadzi Paula Załuska, pracownik działu Edukacji Kulturalnej, CSE „Światowid”. Koszt zajęć za 1 miesiąc to 50 zł

Pierwsze, bezpłatne zajęcia o charakterze pokazowym i organizacyjnym odbędą się 18.01.2017 r. w sali 46 (II piętro budynku) o godzinie 16.30. To spotkanie jest okazją do pierwszej styczności z farbami i sztalugą, rozmowy z instruktorem oraz zwiedzenia pracowni.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt się telefoniczny: 55 611 20 64, lub poprzez e-mail: paula.zaluska@swiatowid.elblag.pl

Przekaż znajomym