Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Do VI Elbląskiego Biegu Niepodległości został zaledwie tydzień. Lista startowa powiększała się z dnia na dzień. Organizatorzy pomyśleli jednak o zapominalskich, którzy jeszcze nie zdążyli zapisać się lub zapisali się, ale nie zdążyli dokonać opłaty wpisowej. Specjalnie dla zabieganych zapisy zostały przedłużone do wtorku, 5 listopada, do godz. 12.00.

Na listach startowych VI Elbląskiego Biegu Niepodległości jest łącznie 950 osób, które prawidłowo dokonały pełnej rejestracji na bieg wraz z uiszczeniem opłaty wpisowej. Jest jednak ponad 100 osób, które zapisały się, ale nie wykonały przelewu. Głównie z myślą o tych osobach, a także o tych, którzy przeoczyli termin zapisów, organizatorzy biegu postanowili wydłużyć możliwość zapisania się na to wydarzenie do 5 listopada (wtorek) do godz. 12.00.

– Aby móc pobiec 11 listopada należy zarejestrować się na stronie: elektronicznezapisy.pl do wtorku do południa – mówi Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. – Po tym terminie system zostanie wyłączony, a to oznacza, że zarówno nie będziemy mogli zapisać się na bieg, jak i nie dokonamy już opłaty za udział. Dotyczy to osób, które wcześniej dokonały rejestracji, a nie zdążyły jeszcze opłacić uczestnictwa. Warto zatem pamiętać, że samo zapisanie się na bieg, bez dokonania opłaty, nie powoduje, że 11 listopada znajdziemy się na liście startowej. Dotyczy to wszystkich uczestników, zarówno biegu głównego, sztafet, jak i biegów dziecięcych.

Wchodząc na wskazaną stronę klikamy: zapisz się, następnie w formularz zgłoszeniowy pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika. Na stronie tej dostępny jest również regulamin biegu, w którym zawarte są wszelkie informacje na temat m.in. trasy, kategorii wiekowych, nagród i opłat.

Trasa biegu przebiega przez centrum miasta. Start i meta będą znajdowały się przy ul. Teatralnej, a biegacze pokonają dystans 10 km, podzielony na trzy pętle ulicami: Teatralna, Robotnicza, Pocztowa, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, Armii Krajowej (tzw. agrafka), 12 Lutego i ponownie Teatralna. Dla młodych biegaczy trasy przygotowane będą wzdłuż ulicy Teatralnej.

Organizatorami VI Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Głównym sponsorem biegu są: Centrum Handlowe Ogrody i Biuro Nieruchomości American Home, a sponsorami strategicznymi: FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda.

Sponsorami i partnerami biegu są: Lotto, Wawro Photography, Centrum Ubezpieczeń Expert, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Poligraficzne i Reklamowe Reproskan, North Fish, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku, Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu, Wolność Fabryka Słodkości, Hotel Kahlberg.

Przekaż znajomym