Zapraszamy

Zapraszamy

Zadbaj o formę i uczcij Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Trwają zapisy do tegorocznej edycji Biegu Tropem Wilczym, który odbędzie się 1 marca w elbląskiej Bażantarni. Organizatorzy zapraszają do startu także dzieci, dla których przygotowali Bieg Malucha na dystansie 196,3 m.

To będzie pierwsza okazja w nowym roku w Elblągu, żeby sprawdzić swoją formę w rywalizacji na dystansie 10 kilometrów. Ale nie tylko, bo organizatorzy zapraszają również do biegu na krótszym dystansie, 1963 metrów – to symboliczna liczba. 1963 to rok, w którym w walce zginął ostatni Żołnierz Wyklęty, Józef Franczak ps. „Lalek”.

Bieg Tropem Wilczym zostanie zorganizowany w Elblągu po raz czwarty. Tegoroczna edycja zbliża się wielkimi krokami. Już 1 marca (niedziela) w Bażantarni na sportowo będzie można uczcić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

– Głównym celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP – informują organizatorzy ze Stowarzyszenia Tu Elbląg.

Kolejnymi celami imprezy są m.in. popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Organizatorzy zadbali także o najmłodszych – w programie imprezy znalazł się Bieg Malucha na dystansie 196,3 m.

Zapisy do biegu trwają. Do piątku do udziału w imprezie zgłosiło już ponad 140 osób. Warto się pospieszyć, bo limit uczestników wynosi 250 osób. Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest prawidłowa rejestracja na stronie https://elektronicznezapisy.pl/ oraz wniesienie opłaty startowej. Zapisy przyjmowane są do 28 lutego do godz. 12.

Zawody rozpoczną się o godz. 12 bez względu na warunki atmosferyczne. Start i meta będą się znajdowały na polanie z dwoma wiatami w Bażantarni. W przypadku osób niepełnoletnich wymagane jest posiadanie zgody na udział w zawodach podpisanej przez rodziców lub prawnych opiekunów.

Na mecie wszyscy uczestnicy, którzy ukończą biegi, otrzymają pamiątkowy medal. Organizatorzy przewidzieli również puchary dla zwycięzców kategorii kobiet i mężczyzn w biegu na 10 km.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Dzień 1 marca został ustanowiony w 2011 roku świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W ubiegłym roku Bieg Tropem Wilczym zorganizowano w 365 miastach, również w Elblągu. Wystartowało w nich około 75 tysięcy uczestników. Organizatorzy chcą w tym roku pobić ten rekord.

Przekaż znajomym