Fot. RS/archiwum redakcji

Fot. RS/archiwum redakcji

Lokalny patriotyzm od zawsze wpisywał się w działania Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Elbląg. Nasza Mała Ojczyzna, nasze miasto Elbląg jest miejscem niezwykle ciekawym i interesującym, choć nie do końca poznanym. Aby to zmienić harcerze organizują w ramach obchodów Święta Niepodległości grę miejską „Zaryzykuj – poznaj swoje miasto!”.

W grze będzie można wziąć udział już 11 listopada 2016 r. (piątek). Jest ona skierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 20 lat, w podziale na grupy wiekowe (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). Uczestnikami mogą być sześcioosobowe (lub mniejsze) zespoły.

Zabawa rozpoczyna się o godzinie 11:30 na Placu Jagiellończyka, a zakończy około godziny 15:00 w Ratuszu Staromiejskim.

Terenem gry będą dzielnice Stare i Nowe Miasto dla najmłodszych graczy (10 – 12 lat), natomiast starsi gracze maja rozszerzone pole gry o dzielnice Śródmieście, Zawodzie i Zatorze.

– W tym roku idziemy z duchem czasu i nasza gra wykorzysta nowe technologie kody QR oraz kesze, dlatego każdy zespół musi posiadać komórkę z dostępem do internetu – zachęca Alicja Gronek z Harcerskiej Służby Informacji.

Zgłoszenia należy kierować na maila: al.gronek@elblag.zhp.pl do 7 listopada.

Przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków Urzędu Miasta.

Przekaż znajomym