Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Taniec to sztuka dająca możliwość wyrażania siebie, swoich emocji i uczuć. Pomaga zwiększyć poziom aktywności fizycznej i poznać nowych ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Może być świetnym hobby, wspaniałą zabawą, jak również sposobem na życie.

Taniec nowoczesny charakteryzuje się elastycznością koncentrując się na interpretacji tancerza i tworzeniu układów choreograficznych. Rozwija wyobraźnię przestrzenną, poprawia koordynację ruchową, pamięć ruchowo – taneczną, kształtuje poczucie rytmu oraz uczy pracy w grupie. Taniec nowoczesny często czerpie inspiracje z jazzu, a nawet baletu.

Do nowoczesnych form tanecznych zaliczamy radosny i zwinny – new style; taniec kontrastów – modern jazz; wywodzący się z Jamajki – dancehall, charakteryzujący się ruchami bioder czy street jazz – łączący elementy R&B i klasycznego jazzu.

Wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w tańcu nowoczesnym – hip hopie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego Centrum Tańca „Promyk”. Do zaoferowania mamy także wiele innych kursów – zachęcamy do zapisów na zajęcia, które Państwa usatysfakcjonują. Zajęcia z tańca nowoczesnego prowadzone są dla dzieci od 6 – 11 lat i odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 16:30 – 17:25. Więcej informacji na stronie internetowej www.promyk.elblag.pl oraz pod numerem telefonu 55 611 01 40 lub 609 977 220.

Agnieszka Pawowicz

Przekaż znajomym