Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, dzieci z trzech elbląskich szkół podstawowych wzięły udział w imprezie taneczno-sportowej zorganizowanej przez Centrum Tańca Promyk.

29 kwietnia to dzień, w którym należy tańczyć. Taką możliwość mieli uczniowie z trzech klas elbląskich szkół podstawowych. W imprezie zorganizowanej w Centrum Tańca Promyk udział wzięły klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 6, nr 11 i  nr 12. Każda z klas uczestniczyła w intensywnych zajęciach tanecznych.

– My tańczyliśmy disco-dance – opowiada dziewczynka z SP 11. – Była świetna zabawa. Nauczyliśmy się jednego układu i mieliśmy bitwę na taniec rozegraną między chłopcami i dziewczynkami.

Klasa ze SP nr 12 uczyła się układu opartego na hip-hopie, a dzieci z SP 6 tańczyły energiczną zumbę. Poza tańcem, dzieci wzięły udział w wyścigach rzędów, konkurując na najbardziej aktywną klasę. Walka była zacięta i wyrównana. W efekcie SP 11 i SP 12 wspólnie zdobyły miejsce I, a minimalnie za nimi była SP 6. Poza zabawami taneczno – sportowymi, dzieci mogły obejrzeć suknię taneczną oraz puchary. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominek.

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć tu: http://www.promyk.elblag.pl/pl/galerie/mi-dzynarodowy-dzien-tanca-2016/

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach zadania „Ruch na wagę zdrowia” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg.

Przekaż znajomym