Zapraszamy!

Zapraszamy!

Już jutro (3 marca) w Kątach Rybackich odbędą się zawody snowkite i rodzinny piknik na lodzie. W programie Zawody snowkitingu liczone do Amatorskiego Pucharu Polski  Snowkite Tour 2018. 

Jest to cykl 3 imprez snowkitingowych skierowany do wszystkich amatorów – pasjonatów zimowej odmiany kiteboardingu.   Coraz bardziej popularny na świecie sport polega na jeździe na nartach lub desce snowboardowej za latawcem, którego rozmiary dochodzą do dwudziestu metrów kwadratowych. Jazda po bezkresnej powierzchni zalewu daje bardzo duże możliwości. Prędkości jakie rozwijają riderzy dochodzą do 80 km na godzinę, a kilkugodzinna sesja pozwala na pokonanie nawet ponad stu kilometrów.

W ramach Pucharu odbyły się zawody Weekend na Lodzie w Krynicy Morskiej,  oraz Surf to Fly Giżycko Cup 2018 w Giżycku. Kolejny przystanek zaplanowany był w Czechach ale ze względu na niekorzystne warunki pogodowe musiał zostać przeniesiony i odbędzie się jutro w Kątach Rybackich.

Oprócz zawodów Fundacja Strefa Mocy zaplanowała piknik rodzinny w zimowych klimatach z mnóstwem atrakcji. Będą jedyne w swoim rodzaju zawody w kajakach na lodzie, ognisko z kiełbaskami, pokazy latawców, konkursy z nagrodami, lodowisko przy muzyce oraz inne zabawy i animacje. Dzięki wsparciu wielu partnerów program imprezy jest bardzo szeroki. Organizatorzy zapraszają mieszkańców do spędzenia rodzinnej aktywnej soboty z widowiskowymi zawodami snowkite.

Przekaż znajomym