Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Jeszcze tylko kilka dni można zgłaszać do nas kandydatów – bohaterów codzienności, którzy stać się mogą bohaterami filmu i wystawy.

  • Projekt „Mówią o nich (nie tylko) w mieście!” ma na celu propagowanie patriotyzmu w naszym codziennym życiu, w lokalnej społeczności. Kluczowym przedsięwzięciem jest stworzenie filmu dokumentalnego i wystawy pt. „Zwyczajnie nadzwyczajni”.
  • Do 11 sierpnia można przekazać informacje, spisane historie, fotografie lub inne materiały dokumentalne dotyczące „zwyczajnie nadzwyczajnych”.
  • Najciekawsze zgłoszenia zostaną nagrodzone

– Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Film przybliżać będzie sylwetki i historie wszystkich tych, których zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności lokalnych, ale też jednostek w naszym mieście i regionie, była i jest niezwykła, godna zapamiętania, naśladowania i szacunku – dodaje Urszula Zajko-Olejniczak. – Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców Elbląga i regionu, którzy znają i widzą w swoim otoczeniu takich lokalnych „patriotów codzienności” oraz pamiętają tych już nieżyjących, aby podzielili się z nami informacjami, opisami i fotografiami dotyczącymi tych ludzi.

Do 11 sierpnia można przekazać informacje, spisane historie, fotografie lub inne materiały dokumentalne dotyczące „zwyczajnie nadzwyczajnych”. Można to zrobić osobiście w CSE „Światowid” przy Placu Jagiellończyka 1 w Elblągu (pok. 44 C), za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl oraz pocztą tradycyjną na adres: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Plac Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg. Organizatorzy proszą o podanie kontaktu do siebie – numeru telefonu lub adresu e-mail.

Warto dodać, że najciekawsze zgłoszenia zostaną nagrodzone.Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: (55) 611-20-89 oraz na stronie projektu.

Przekaż znajomym