SONY DSC

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, czyli technikum i V LO, to jedna z wielu elbląskich szkół, która w ostatnim czasie zaprosiła młodzież trzecich klas gimnazjów w swoje progi. Na odwiedzających czekały liczne atrakcje oraz możliwość porozmawiania z nauczycielami i uczniami. Główną atrakcją był występ uczestnika programu X-Factor.

– Celem naszych Drzwi Otwartych było przedstawienie naszej oferty edukacyjnej, która jest bardzo bogata i różnorodna – mówi dyrektor ZSEiO Jerzy Kawiecki. – Proponujemy gimnazjalistom zarówno tradycyjne, sprawdzone kierunki. Stawiamy także na absolutne nowości. Znajdujące się u nas technikum proponuje nowym uczniom następujące profile: ekonomia -zarządzanie lotnictwem, grafika cyfrowa, reklama, logistyka, rachunkowość, spedycja. Z kolei liceum ma do zaoferowania profile: wojskowy, psychologiczny, humanistyczno-dziennikarski oraz bezpieczeństwo publiczne z elementami kryminalistyki i kryminologii – podsumowuje dyrektor.

Podczas Drzwi Otwartych w salach i pracowniach dydaktycznych uczniowie technikum i LO prezentowali specyfikę kierunków ekonomicznych i ogólnokształcących. Na gimnazjalistów czekały materiały i niespodzianki tematycznie związane z profilem klasy. Był pokaz sprzętu wojskowego, kryminalna fotka, wystawa dziennikarska, można było obejrzeć modele samolotów. Przedstawiono doświadczenia z biologii i z fizyki, grano w Cashflow.

Dużą atrakcją dla odwiedzających był również koncert Gracjana Kalandyka, uczestnika programu X-Factor.

W tym dniu uczniowie mogli również obejrzeć filmik promujący szkołę utrzymany w konwencji popularnej obecnie piosenki Selfie.

Możecie go zobaczyć poniżej:

 

Anna Piwowarska

 

 

Przekaż znajomym