Fot. RS/Budynek elbląskiego ZUS przy Odzieżowej

Fot. RS/Budynek elbląskiego ZUS przy Odzieżowej

Oddział w Elblągu zaprasza gimnazja z Elbląga i okolic do udziału w nowym przedsięwzięciu Zakładu Ubezpieczeń Społecznym jakim jest Projekt z ZUS. Dzięki projektowi uczniowie gimnazjów mogą przekonać się jak ważna jest wiedza na temat ubezpieczeń społecznych.

Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i budowanie świadomości młodego pokolenia. Młodzież powinna wiedzieć dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć po opłacaniu składek.

W trakcie projektu przeprowadzona zostanie lekcja o ubezpieczeniach społecznych, na podstawie materiałów zapewnionych przez ZUS, podczas której uczniowie poznają podstawy obowiązującego dziś systemu ubezpieczeń społecznych.

Zadaniem uczniów będzie wykonanie materiału wyjaśniającego dlaczego ubezpieczenia społeczne są tak ważne w postaci np. plakatu, komiksu, prezentacji, krótkiego filmu.

Najwyżej ocenione prace konkursowe zostaną zaprezentowane na stronie www.zus.pl oraz nagrodzone.

ZUS służy materiałami dydaktycznymi i fachowymi poradami w zakresie merytorycznym. Materiały o projekcie dostępne są na stronie http://www.zus.pl/LekcjezZus/ w zakładce GIMNAZJA – PROJEKT z ZUS.

Informacji udziela i zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmuje Agnieszka Cybulska tel. 55 641 92 63; kom 502 009 969; lub e-mail: cybulskaag@zus.pl

– Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie i współpracy – zachęca Monika Górecka, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Olsztynie.

Przekaż znajomym