Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Adresowany jest on do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Celem projektu jest wykształcenie w uczniach świadomości w zakresie ubezpieczeń społecznych. Wiedza na ten temat bardzo przyda się im w dorosłym życiu. Uświadamia bowiem idee solidaryzmu międzypokoleniowego, uczy odpowiedzialności za własne działania oraz przygotowuje do startu w dorosłe życie – życie zawodowe.

„Lekcje z ZUS” goszczą w szkołach od 2014 r. Od tego czasu w zajęciach przybliżających tematykę ubezpieczeń społecznych wzięło udział ponad 230 tys. uczniów z całej Polski. W ubiegłorocznej edycji w projekcie uczestniczyło 1323 uczniów z 18 szkół z Elbląga i okolic. W roku szkolnym 2018/2019 na Warmii i Mazurach w projekcie uczestniczyło 3669 uczniów. Liczba uczniów przystępujących do lekcji z każdym rokiem jest coraz większa, a materiały dydaktyczne coraz ciekawsze.

W trakcie czterech lekcji młodzież dowie się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu własnej firmy.

Zwieńczeniem projektu jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Dla finalistów olimpiady przewidziane są nagrody rzeczowe, a także dzięki umowom podpisanym przez ZUS i szkoły wyższe, dodatkowe punkty w rekrutacji, a nawet indeksy.

– Z naszej strony służymy materiałami dydaktycznymi opracowanymi przez metodyka nauczania, które w tym roku mają zmienioną szatę graficzną i są wzbogacone o nowe treści – mówi Anna Ilukiewicz, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego.

Informacje o projekcie, nad którym patronat honorowy sprawują: Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, znajdą Państwo na stronie www.zus.pl/edukacja.

Zainteresowanych uczestnictwem w projekcie „Lekcje z ZUS” prosimy o kontakt z Agnieszką Cybulską  na adres e-mail: agnieszka.cybulska01@zus.pl lub telefonicznie  pod numerem 55 641 92 63, tel. 502 009 969.

Organizatorzy zapraszają uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie.

Przekaż znajomym