Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Jakbyście nie mieli planów na jutrzejszy wieczór, to zapraszamy Was do pubu Sąsiedzi na akustyczny wieczór, w którym gościnnie wystąpi pochodzący z Torunia Michał „Zwierzak” Zieliński oraz pochodzący z Elbląga Dominik Majewski. Wstęp na oba koncerty 10zł (w przedsprzedaży) oraz 15 złotych (w dniu koncertu).

Rafał ‚Zwierzak’ Zieliński (ur. 21.11.1977r.) – wokalista, gitarzysta, aranżer, band leader.
Swoją muzyczną edukację rozpoczął w PSM w Bydgoszczy w klasie waltorni, a później również w klasie gitary. Ukończył Akademię Bydgoską im. Kazimierza Wielkiego na kierunku Wychowanie Muzyczne (1996-2001). W roku 2002 przeniósł się i zamieszkał na stałe w Toruniu.

Największym wzorcem muzycznym jest jego stryj Jacek Reszka mieszkający i występujący w Niemczech.
Rozpoczynając studia na AB założył swój pierwszy zespół Pearl Diver. Niedługo potem z kolegą Pawłem Tomaszewskim założył duet gitarowy występujący pod nazwą Acoustic Cream.

Od 1998r. jest liderem zespołu Strusie4 (Marcin Grabowski, Waldemar Franczyk, Igor Nowicki).
Współpracował i występował bezpośrednio m.in. z takimi artystami jak: Agnieszka Włodarczyk, Andrzej Krzywy, Artur Rojek, Brian Allan, Brian Steckler, Daria Druzgała (Desu), ELJAZZ Big Band, Filip Sojka (Kayah, FNS), Krzysztof Tyniec, Leszek Biolik (Republika, Wilki), Marcin Rozynek, Michał Milowicz, Monika Jarosińska, Paweł Kukiz, Patrycja Kazadi, Renata Przemyk, Rob Hoffman (M.Jackson, Q.Jones, Ch.Aguilera), Robert Janowski, Sławek Ciesielski (Republika), Sławek Uniatowski, Wojciech Waglewski, Zbigniew Krzywański (Republika).

W lutym 2011 roku gościnnie wystąpił z zespołem Roan na Festiwalu Eurowizji. Jesienią 2012 roku rozpoczął współpracę z Teatrem im. W.Horzycy w Toruniu. W grudniu 2013 roku na specjalne zaproszenie Janusza Kukuły, dyrektora Pierwszego Programu Polskiego Radia, wystąpił na gali Wielki Splendor w strudiu im.Witolda Lutosławskiego. Oprócz współpracy z innymi muzykami i zespołami z powodzeniem występuje solowo. Na swoim koncie posiada koncerty w wielu miejscach w Polsce i za granicą (m.in. Londyn/W.Brytania, Bombai/Indie, Tokio/Japonia).

Przekaż znajomym