Zalia, czyli Julia Zarzecka, dwudziestoletnia polska wokalistka i kompozytorka. Fascynuję ją Soul/RnB, a w jej głośnikach często rozbrzmiewają Mahalia, Ella Mai czy Jorja Smith. Doświadczenia, otaczający świat i życie w dużym mieście to siła napędowa jej twórczości, w której słychać wpływy m.in indie/lo-fi oraz jazzu. 

Oprócz muzyki blisko jej też do świata mody, które z sukcesem łączy w swoich kolorowych i pełnych słońca teledyskach.

Na co dzień studiuje Vocal performance and Songwriting na BIMM w Londynie oraz uczęszcza do szkoły muzycznej na Bednarskiej.

’odpływam’ to pierwszy singiel wydany pod szyldem Agora Muzyka oraz zapowiedź albumu, nad którym Artystka pracuje z kilkoma producentami i artystami reprezentującymi różne środowiska muzyczne. Jak sama podkreśla bardzo lubi różnorodność, jest to dla niej duża inspiracja i szansa pokazania się szerszej publiczności.

Jestem w momencie skupienia się na swoim szczęściu, na mojej miłości, na tym co ja chcę. Odcinam się od ludzi, którzy wymagają ode mnie spełniania ich oczekiwań. Jest to pogoń za własnymi marzeniami, która ukazuje moją dojrzałość, pewność siebie, postawienia siebie na pierwszym miejscu.Refren pokazuje zdrową relację pomiędzy dwiema osobami. Ukazuje prawdziwą, niewymuszoną miłość, która buduje to co wcześniej zostało zniszczone. Daje nadzieję na to, że miłość to nie tylko motylki w brzuchu na przemian ze łzami, ale dojrzała, kwitnąca relacja, która buduje więzi pomiędzy dwoma jednostkami. 

Zalia o najnowszy singlu

Kreatywność i różnorodność stylów, które reprezentuje artystka to idealny miks na TikToka, który w 2021 roku mocno stawia na promocję polskiej muzyki na platformie. Krótkie fragmenty piosenek dodawane do video w aplikacji nie są tłem, ale wyznaczają nastrój czy tempo akcji i jako ważny element unikalnej ekspresji użytkowników bardzo często budują popularne trendy – tak zwane memy dźwiękowe. 

Obserwuj Zalię na TikToku, na którym już w czerwcu rusza oficjalna akcja promocyjna inspirowana najnowszym singlem ‘odpływam’!

https://www.tiktok.com/@zaliamusic

Spotify prezentuje polską odsłonę akcji RADAR: program wspierający młodych Artystów. Zalia znalazła się w gronie wyróżnionych!

9 czerwca Spotify uruchomił Radar Polska, lokalną edycję globalnego programu, którego celem jest wspieranie młodych artystów z Polski. W ciągu najbliższych miesięcy Spotify będzie promować obiecujących twórców, którzy znajdą się “na radarze” platformy, a wśród nich m.in. Zalia

– Uczestnictwo w programie Radar Polska jest przede wszystkim ogromnym wyróżnieniem i docenieniem mojej twórczości” – komentuje Zalia.