poniedziałek, 28 listopada

Alphaville prezentuje singiel „Sounds Like a Melody”

„Sounds Like a Melody” to drugi singiel zapowiadający album „Eternally Yours” zespołu Alphaville. Twórcy takich legendarnych utworów, jak „Big in Japan”, „Forever Young”, czy właśnie „Sounds Like a Melody”, zdecydowali się nagrać symfoniczne wersje swoich największych hitów.

Podwójny album został nagrany z towarzyszeniem Niemieckiej Orkiestry Filmowej Babelsberg (German Film Orchestra of Babelsberg). 

„Eternally Yours” to jednak coś znacznie więcej niż nowe aranżacje utworów. To symbioza wyjątkowych zdolności wokalnych Mariana Golda, oryginalnego brzmienia Alphaville oraz majestatycznej mocy i bogatej barwy dźwięków Niemieckiej Orkiestry Filmowej z Babelsberga. Utwory nadal brzmią naturalnie i ciepło. Marian Gold posuwa się nawet do stwierdzenia: „Eternally Yours” naprawdę brzmi tak, jakby to był pierwszy album Alphaville, który przez czterdzieści lat nie został wydany. W tamtych czasach po prostu nie mieliśmy dostępu do orkiestry.

Nad płytą, wraz z Marianem Goldem i Niemiecką Orkiestrą Filmową z Babelsberga, pracowali aranżerzy, Max Knoth i Christian Lohr.

Album „Eternally Yours” ukaże się 23 września.

Poprzednim singlem z albumu był utwór „Big In Japan”