środa, 30 listopada

Gwiezdna Flota przybywa do Elbląga

16 lipca, do Ratusza Staromiejskiego przybędzie Gwiezdna Flota. Sympatycy, fani i fanatycy uniwersum Star Wars, kolejny już raz będą mogli na żywo obejrzeć około 30 ręcznie wykonanych modeli statków i postaci, będących odwzorowaniem tych, które pojawiły się w produkcji filmowej.

Gigantyczny Sokół Millennium, czterometrowy Nebulon, majestatyczny Star Destroyer czy Pustynna Barka Jabby – wszystkie z tych statków oraz wiele, wiele więcej będziecie mogli podziwiać podczas wystawy Gwiezdna Flota.

Twórcami wystawy jest czwórka elblążan, dla których sympatia do serii filmów Gwiezdne Wojny, przerodziła się w życiową pasję. Wszystkie skonstruowane przez nich modele, zostały od podstaw wykonane z papieru, plastiku i innych materiałów z odzysku. Najogólniej mówiąc, modele powstają zgodnie z ideą recyklingu. Oczywiście nie jest to pierwsza wystawa ich modelarskiego dorobku, bo do tej pory zdążyli zaprezentować ją w wielu Europejskich miastach, takich jak Wiedeń, Bruksela czy Berno.

Wernisaż zaplanowany jest na najbliższą sobotę (16 lipca) i rozpocznie się o godzinie 12:00 w Ratuszu Staromiejskim. Będzie to jedyna okazja, podczas tegorocznej wystawy, kiedy będziecie mogli spotkać żywych i najprawdziwszych (no prawie) bohaterów uniwersum Star Wars, takich jak: Obi Van Kenobi, Mara Jade, Darth Talon, Bob Fett, Mandalorianin, Księżniczka Leia oraz Darth Maul. W postacie wcielą się cosplayerzy.

Wystawa czynna będzie do 21 sierpnia w godzinach 10:00 – 20:00 w Ratuszu Staromiejskim (sala koncertowa na I piętrze). Wstęp wolny.